HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 już za nami.
Po beztroskich dniach letniego wypoczynku wracamy do zajęć szkolnych i cieszymy się z tego, że spotykamy się po dwumiesięcznej przerwie by w kolejnym roku szkolnym zmierzyć się z nowymi zadaniami, które stoją przed nami.
Uroczysta inauguracja nowego roku rozpoczęła się od Mszy Świętej, następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele oraz rodzice odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie dyrektor Szkoły, Pani Bogusława Gieroń powitała całą Społeczność Szkolną. Uczniowie przypomnieli o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz jak co roku złożyli kwiaty pod tablicą patrona szkoły Jana Jasińskiego.
Co czeka uczniów w roku szkolnym 2019/2020? Kiedy będą przerwy świąteczne, jak wypadają dni wolne, kiedy będą ferie i najważniejsze wydarzenia szkolne? Niebawem wszystkie aktualności pojawią się na szkolnej stronie internetowej.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia sierpień 28 2019
0 komentarzy · 84 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO OGÓRKA 2019


W niedziele 11 sierpnia na miernowskich błoniach odbyło się już po raz dziesiąty Święto Ogórka. Na scenie swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Zespół akordeonowy prowadzony przez Panią Ewę Książek przedstawił kilka utworów instrumentalnych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Uczniowie brali również udział w konkursach. Głównym tematem i rekwizytem gier i zabaw był oczywiście "zielony ogórek". Dziękujemy stowarzyszeniu w imieniu dzieci za upominki dla występujących uczniów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia sierpień 18 2019
0 komentarzy · 66 czytań ·Drukuj
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku, na które licznie przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Najpierw na sali gimnastycznej została odprawiona msza święta. Po meldunku i odśpiewaniu hymnu ósmoklasiści po raz kolejny zaprezentowali swój wyjątkowy taniec. Następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów pożegnali przechodzącego na emeryturę Pana Andrzeja Laskowskiego wieloletniego konserwatora, naszej złotej rączki. Do pożegnań dołączyli się również nauczyciele wraz z dyrekcją i pracownikami obsługi. Słowa pożegnania od młodszych kolegów skierowane zostały również do uczniów klasy ósmej. Ich młodsi koledzy z klasy siódmej wraz z wychowawcą przygotowali dla nich na pożegnanie symboliczne prezenty. Następnie pani Dyrektor wręczyła wszystkim wyróżnionym uczniom świadectwa z paskiem i nagrody książkowe. Kolejny rok szkolny za nami. Przed uczniami, nauczycielami zasłużony odpoczynek po długiej i owocnej pracy. Nasi absolwenci stanęli na wysokości zadania i zakończyli szkołę z wysokimi wynikami z egzaminu. Jak sami stwierdzili to nie tylko ich zasługa, ale przede wszystkim nauczycieli, którzy zorganizowali pod czujnym okiem Pani Dyrektor liczne zajęcia pozalekcyjne i poświecili każdą wolną chwilę na powtórki i ćwiczenia. Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy jeszcze większych sukcesów. Na razie cieszmy się zbliżającymi się wakacjami. Oby przyszły rok był lepszy od obecnego ...Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia czerwiec 18 2019
0 komentarzy · 228 czytań ·Drukuj
POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW


„Do zobaczenia w dorosłym życiu, na nowej drodze, na innym szlaku...”

Dzień 19 czerwca 2019 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy ósmej, którzy tego dnia zgromadzili się na sali gimnastycznej, by świętować w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników obsługi, rodziców i całej społeczności szkolnej ukończenie szkoły. Ósmoklasiści wraz z wychowawczynią przygotowali na tę uroczystość program artystyczny, który rozpoczęli brawurowo zatańczonym walcem. Nie obyło się bez śmiesznych szkolnych scenek, mądrych życiowych sentencji i pięknie zaśpiewanych piosenek. W trakcie podziękowań skierowanych do nauczycieli i rodziców niejednej osobie obecnej na sali zakręciła się łza w oku. Uczniowie przygotowali także w tajemnicy niespodziankę- utwory Halleluja oraz Nie płacz Ewka - dla swojej wychowawczyni, prezentując swoje zdolności muzyczne. Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała uczniom świetnych wyników jakie uzyskali z egzaminu ósmoklasisty i życzyła im wytrwałości i dalszych jeszcze większych sukcesów w nowej szkole. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych absolwentów.Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia czerwiec 17 2019
0 komentarzy · 200 czytań ·Drukuj
WSPÓLNE CZYTANIE


„Jak nie czytam jak czytam”

Akcja odbyła się 7.06.2019 o godz. 10.00 w sali gimnastycznej.
Wzięło w niej udział 8 klas, począwszy od uczniów klas pierwszych, aż po uczniów klasy ósmej. Tego dnia każdy przyniósł z domu swoją ulubioną książkę, by o godz. 10.00 zagłębić się w jej lekturze. Następnie każda klasa zaprezentowała podczas głośnego czytania fragment wybranej książki.
Mamy nadzieję, że tego typu akcje wpłyną na jeszcze większe zainteresowanie naszych uczniów czytaniem książek i stanie się ono ponownie modne.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia czerwiec 14 2019
0 komentarzy · 211 czytań ·Drukuj
WSPANIAŁA ZABAWA NA DZIEŃ DZIECKA


Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy sportowe. Uczniowie naszej szkoły świętowali dzień dziecka w Stawiszycach w ubiegłą niedzielę, ale dodatkowo mogli skorzystać z pompowanych zjeżdżalni ustawionych na boisku szkolnym. Teren przy szkole zamienił się w parę chwil w wymarzony plac zabaw, niczym z bajki. Uczniowie bawili się wspaniale, radości nie było końca. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia czerwiec 13 2019
0 komentarzy · 247 czytań ·Drukuj