HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
INFORMACJA
Drodzy Rodzice. Szanowni Opiekunowie,
od dnia 25.03.2020 r. systematycznie odbywa się będą lekcje zdalne. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. zostają one wprowadzone w pracy z uczniami naszej szkoły. Realizować będziemy tematy oraz zadania na bieżąco zgodnie z planem lekcji (dotyczy klas V-VIII) - tzn. lekcje rozpoczynają się o 7:30 i nauka odbywa się według planu lekcji, z uwzględnieniem przerw. Młodsze dzieci - z racji tego, że w domach przeważnie jest jeden komputer, mogą wykonywać pracę bez użycia komputera. Jeżeli obecna sytuacja będzie się przedłużała, nauka zdalna będzie doskonalona, co pozwoli na zakończenie realizowania podstawy programowej w obecnym roku szkolnym. Zakres zadawanych prac nie będzie zbyt obszerny, a termin wykonania zadań będzie dostosowany do możliwości uczniów.
Drodzy Rodzice, bardzo proszę o zachęcanie dzieci do samodzielnej i systematycznej pracy. Wspierajcie dzieci, lecz nie wyręczajcie ich w wykonywaniu zadań. Bądźcie w stałym kontakcie z nauczycielami, z dyrekcją (nauczyciele przekazali Wam numery swoich telefonów, mają też założone konta na Messenger). Zdaję sobie sprawę, że jest to trudna praca dla Was i bardzo absorbująca. Nauczyciele będą doskonalić formy przekazu.
Rodzicu dzieci przedszkolnych, wykorzystaj czas dla swojego dziecka na większe jego usamodzielnienie (pomoc dzieci w sprzątaniu, gotowaniu, samodzielnym ubieraniu się). Poświęć czas na rozmowy na różnorodne tematy – to wzbogaci jego słownictwo. Poświęć czas na czytanie dziecku i z dziećmi. Wykorzystaj programy edukacyjne i gry planszowe. Korzystaj z porad i propozycji nauczycieli.
Rodzicu dzieci w klasach I,II, III zwracam się z prośbą do abyście czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły wykorzystali na: wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich, objaśnianie. Głośne czytanie i słuchanie tekstu czytanego to najlepsza metoda nauki czytania. Za pośrednictwem aplikacji Messenger nauczyciele będą dawać propozycje prac plastycznych, technicznych, eksperymentów, linki do słuchowisk, audycji radiowych, zabaw on-line.
Aspekty matematyczne: ważenie, odmierzanie, obliczanie, możliwe jest na poziomie prac domowych. Wykorzystanie gier planszowych, przegrana, wygrana to aspekt związany z rozumieniem emocji.
Rodzicu uczniów klas V-VIII, forma zdalnego nauczania została przedstawiona uczniom przez nauczycieli ich uczących. Został też ustalony termin konsultacji ucznia i rodzica z nauczycielem. Logowanie, przesyłanie generowanie to dla uczniów dodatkowa nauka. Wspierajcie uczniów w systematycznej pracy. Zwracajcie uwagę na etykietę językową i kulturę wypowiadania się.
Drodzy Rodzice, jeżeli macie jakieś problemy, zastrzeżenia co do pracy nauczycieli – proszę o kontakt.

Z poważaniem
Dyrektor SP Miernów
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia marzec 24 2020
0 komentarzy · 82 czytań ·Drukuj
INFORMACJA DYREKTORA
Zarządzenie Dyrektora nr 2/2020: Dyrekcja SP Miernow poleca założenie do dnia 22.03.2020 (niedziela) aplikacji messenger wszystkim nauczycielom i uczniom, celem możliwości zdalnego porozumiewania się z uczniami. Dyrekcja prosi o informacje zwrotną. Proszę śledzić stronę internetową szkoły, gdyż wkrótce pojawia się wytyczne odnośnie zdalnego nauczania i realizacji podstawy programowej od dnia 25.03.2020 r.

Z poważnaniem
Dyrekcja SP Miernow, Bogusława Gieron
spmiernow dnia marzec 21 2020
0 komentarzy · 89 czytań ·Drukuj
ZARZĄDZENIE DYREKTORA
ZARZĄDZENIE DYREKTORA:
PRACUJEMY ZGODNIE Z TYGODNIOWYM PLANEM LEKCJI, DO GODZINY 13.00. KAŻDY NAUCZYCIEL WYBIERA NAJLEPSZĄ DLA SIEBIE DROGĘ KONTAKTU Z KAŻDYM UCZNIEM. ZADAJEMY JEDEN TEMAT, NIE OCENIAMY, NIE WPISUJEMY NIEOBECNOŚCI, NIE ZMUSZAMY UCZNIÓW. POWTARZAMY MATERIAŁ, DOSKONALIMY JUŻ PRZEROBIONY.
PO WYDANIU ROZPORZĄDZENIA MEN ODNOŚNIE ZDALNEGO NAUCZANIA WPROWADZIMY DALSZE KROKI.

DYREKTOR
BOGUSŁAWA GIEROŃ
spmiernow dnia marzec 19 2020
0 komentarzy · 75 czytań ·Drukuj
INFORMACJA


Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Miernowie informuje, że w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach lekcje w naszej placówce odbywają się w sposób zdalny.
Nauczyciele, sprostali nowemu wyzwaniu, uczniowie nie są skazami na przymusową przerwę w nauce. Kadra pedagogiczne wypracowała nowe metody i formy pracy, zajęcia szkolne od poniedziałku 17.03.2020r. prowadzane są online, od godziny 9.00 do 13.00. Nauczyciele systematycznie, zgodnie z tygodniowym planem zajęć przygotowują i przekazują uczniom pakiet materiałów dotyczących realizowanego tematu. Codziennie nauczyciele przesyłają każdemu dziecku m.in. własne nagrania video, film wprowadzające do tematu lekcji, instrukcje jak wykonać poszczególne zadania i ćwiczenia utrwalające. Nauczyciele korzystają również z gotowych narzędzi, dostępnych w Internecie pomocy dydaktycznych takich jak e-podręczniki. Uczniowie w określonym czasie wykonują zlecone zadania i ćwiczenia, efekty swojej pracy odsyłają do sprawdzenia, następnie otrzymują od nauczycieli informację zwrotną dotyczącą poprawności wykonanych zadań. Uczniowie korzystają także z zabranych ze szkoły podręczników oraz zeszytów ćwiczeń do wszystkich przedmiotów.
Aby usprawnić komunikację nauczyciel-uczeń, uczniowie starszych klas założyli grupy na portalach społecznościowych. Konsultacje z nauczycielami odbywają się z wykorzystaniem komunikatorów m.in. takich, jak Messenger, przez pocztę elektroniczną oraz telefonicznie. Uczniowie otrzymają również w najbliższym czasie konta do platformy edukacyjnej Microsoft Education 365, będą korzystać z narzędzi Microsoft Teams.
Jednocześnie nauczyciele zachęcają uczniów do korzystania z edukacyjnych stron internetowych takich jak: Centralna Komisja Egzaminacyjna, Scholaris, Lektury.gov.pl, WolneLektury.pl, Ninateka, Matzoo, SzaloneLiczby.pl, Khan Academy, Pistacja TV, Edupuzzle, LearningApps.org.
Nad prawidłowym przebiegiem procesu zdalnego nauczania czuwa dyrektor placówki, który pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi nauczycielami i rodzicami.
W razie pytań i wątpliwości prosimy rodziców o kontakt z wychowawcami.

Dyrektor
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia marzec 18 2020
0 komentarzy · 79 czytań ·Drukuj
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH OD 12 DO 25 MARCA

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Zajęcia w szkołach i przedszkolach są zawieszone od 12 do 25 marca, z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek) to okres przejściowy, kiedy to w przedszkolach i szkołach podstawowych będą się odbywać tylko zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca placówki oświatowe będą zamknięte.

MEN przypomina, że zajęcia zostały zawieszone na podstawie specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych. Jak zaznaczono - dzięki tej ustawie rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

Na stronie MEN wyjaśniono, że zajęcia są zawieszane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. "Dzięki takim działaniom ograniczymy w Polsce duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, żebyśmy mogli działać zapobiegawczo"


Z poważaniem
Bogusława Gieroń
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miernowie
spmiernow dnia marzec 12 2020
0 komentarzy · 77 czytań ·Drukuj
Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej sytuacji pojawienia się w niektórych krajach przypadków zachorowań na koronawirusa:

 • Proszę, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły,

 • W szkole umieszczone są w widocznym miejscu instrukcje dotyczące mycia rąk,

 • Uczniowie zostaną w najbliższym czasie poinformowani o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np.: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania,

 • Jeśli Państwo i Dziecko nie mieliście kontaktu z chorą osobą, nie ma powodu do obaw,

 • Jeśli Wasze Dziecko lub Państwo wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy
 • grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną a następnie zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego,
 • Proszę sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;


 • W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych, tel 800 190 590 – czynna całodobowo.  Z poważaniem
  Bogusława Gieroń
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miernowie
  spmiernow dnia luty 29 2020
  0 komentarzy · 77 czytań ·Drukuj