HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 105
Najnowszy użytkownik: Axmedduh
PIERNIKOWY DOMEK - PRZEDSTAWIENIE O DOBRYM WYCHOWANIU


30.10.2017r. przedszkolaki, zerówka oraz najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wzięli udział w magicznym spektaklu p.t,, Domek z piernika" przygotowanym przez Kielecki Teatr Lektur.

W pięknej bajce o dobrym wychowaniu dzieci dowiedziały się : czego uczy nas historia Jasia i Małgosi oraz, że nie wolno śmiecić, a słodycze można jeść, ale tylko z umiarem.

Świetnej grze aktorów towarzyszyła oprawa muzyczna, a piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci.

Przedstawienie ubarwiły wspaniałe stroje, rekwizyty i dekoracje. To wszystko wywołało na twarzach dzieci uśmiech , innym razem zaskoczenie oraz zachwyt. Zabawy i radości było co niemiara.

autor tekstu: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 31 2017
0 komentarzy · 121 czytań ·Drukuj
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

Dnia 28 października 2017 roku przedstawiciele społeczności szkolnej Oskar Urban z kl.VII oraz Klaudia Dubaj z kl.III wraz z opiekunem p.Agnieszką Haruza udali się na cmentarz w Probołowicach. Uporządkowaliśmy grób Pamięci Nieznanych Żołnierzy Poległych w okresie II wojny światowej, a następnie położyliśmy na nim stroik oraz zapaliliśmy symboliczne znicze. Robimy to od kilku lat, więc mamy już wprawę i wiemy co nam będzie do tego potrzebne.
Jest to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i przeprowadza od wielu lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych.

autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 30 2017
0 komentarzy · 64 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA ZAKOPANE - SŁOWACJA

W dniach 24-25 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami p. Arturem i Agnieszką Haruza, na wycieczkę Zakopane – Słowacja. Wyruszyliśmy kilka minut po 8:00, po nieco przedłużonej podróży dojechaliśmy na miejsce, gdzie, ku zaskoczeniu wszystkich, zaświeciło słońce, więc z uśmiechem i nadzieją na dobrą zabawę ruszyliśmy do zwiedzania. Program wycieczki był bardzo bogaty i napięty. W pierwszym dniu zaplanowane było zwiedzanie Zakopanego. Jedną z atrakcji był wyjazd na Gubałówkę. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Stacja dolna znajduje się 823 m n.p.m., stacja górna mieści się na wysokości 1122 m n.p.m. Na górnej polanie Gubałówki można podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Następnie udaliśmy się na Wielką Krokiew. O godz. 15 zawitaliśmy w naszym pensjonacie „Na Borku” i zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku mieliśmy czas na odpoczynek, a o godz.18.00 wyruszyliśmy na ognisko. Wycieczka zgodnie z założeniami miała charakter turystyczno- krajoznawczo – rekreacyjny po terenie Polski i Słowacji. W drugim dniu byliśmy w Tatralandii na Słowacji. Był to najbardziej oczekiwany moment przez dzieci. Tatralandia to największy park wodny w centralnej Europie. Dzieci miały możliwość korzystania z kąpieli w basenach, ściany wspinaczkowej i zjeżdżalni wodnych. Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został zrealizowany.
autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 29 2017
0 komentarzy · 69 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, starszych kolegów i koleżanek.
W naszej szkole ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 19 września br. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności uczniowskiej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po części artystycznej pierwszoklasiści otrzymali życzenia od swych starszych kolegów i koleżanek z kl. III. Następnie powtarzali słowa ślubowania, że będą dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogusława Gieroń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Miernowie ".
Do społeczności uczniowskie j w roku szkolnym 2017/2018, zostali przyjęci: Wiktoria Nowak, Olaf Łątka, Natalia Soja, Zuzanna Prażuch, Natalia Grzęda, Nikola Wójcik, Kornelia Kabat, Igor Machynia, Kamila Wójcik, Tomasz Włodarski.
Kończąc Pani dyrektor podkreśliła, że pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i spisali się świetnie, a następnie wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Od rodziców pierwszoklasiści otrzymali kuferki z niespodziankami. Po zakończeniu uroczystości Rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

autor tekstu:Dorota Kmiecik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 19 2017
0 komentarzy · 77 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO LASU

Środa 18.10.2017 r. była dla uczniów klasy ,,0” SP w Miernowie i przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Wszystkie dzieci razem z wychowawczyniami, zaraz po śniadaniu wyjechały busem na wycieczkę w rejon lasu Chochół – Chotel Czerwony . Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy zawitała już do nas "Pani Jesień”.

Na miejscu dzieci wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla maluchów. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które ,,Pani Jesień” zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, a nawet grzyby jadalne.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Atrakcją były również zabawy z chustą animacyjną.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w maluchach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami dzieciaki wróciły szczęśliwe do szkoły.

autor tekstu:Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 18 2017
0 komentarzy · 113 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

,, Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce za dar najpiękniejszy, za serce”.
Powyższe słowa najlepiej oddają charakter wyjątkowego dnia , jaki miał miejsce 16 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Miernowie i związany był z Dniem Edukacji Narodowej.
Na uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem pań: Renaty Wojas, Anny Kowalskiej i pana Artura Haruzy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali humorystyczne przedstawienie: scenki z życia szkoły, wiele ciekawych wierszy i piosenek. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody nauczycielskiej, podczas którego prezentowane były stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego nie może się obyć.
Uczniowie na ręce pani dyrektor złożyli symboliczne serce w podziękowaniu za codzienną troskę, zapał i pasję , które pedagodzy wkładają w swoją pracę oraz wręczyli kwiaty.
Po przedstawieniu pani dyrektor Bogusława Gieroń złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud wkładany każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wręczyła również Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom: pani Dorocie Kmiecik, pani Dominice Wróbel, pani Wandzie Wójcik, pani Agnieszce Haruzie oraz pracownikom obsługi paniom: Izabeli Ziętarze, Justynie Sęsole oraz panu Andrzejowi Laskowskiemu.
Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

autor tekstu:Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 16 2017
0 komentarzy · 172 czytań ·Drukuj