HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia, pt.: "KOCHAM CIĘ POLSKO" z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość ta stała się dla nauczyciela historii - pani A. Haruza inspiracją do przedstawienia uczniom naszej szkoły długiej i trudnej drogi naszej ojczyzny do wolności i narodzin III Rzeczpospolitej. W przygotowanie akademii z wielkim poświęceniem zaangażowali się uczniowie klasy VI oraz kl. V, którzy przypomnieli ważne dla nas Polaków daty, wartości i wydarzenia związane z tym okresem. Uroczystość przybliżyła historię Polski i przygotowała nas na świadome przeżycie tego narodowego święta.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 10 2013
0 komentarzy · 1286 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO KRAKOWA


Kraków to miasto, które spokojnie nazwać można żywą lekcją historii, wiedzy o sztuce i kulturze tradycji i legend. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 30 października odwiedzili to wyjątkowe miasto. Pierwszym miejscem, w którym gościli był Teatr Współczesny. Obejrzeli w nim spektakl „ Robinson Crusoe”. Zachwyt w oglądających wzbudziła nie tylko scenografia i efekty muzyczne, ale przede wszystkim brawurowa gra aktorska. Najbardziej ujął wszystkich za serce przesympatyczny Piętaszek. Równie ciekawym miejscem był Zamek Królewski, na którym nasi uczniowie zwiedzili komnaty i dzięki paniom przewodniczkom zdecydowanie poszerzyli swoją historyczną wiedzę.
W drodze powrotnej wszyscy wycieczkowicze jednogłośnie stwierdzili, że wyjazd był udany i już nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 06 2013
0 komentarzy · 1358 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW


Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców. O tym że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Całości przyglądali się rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Bogusława Gieroń. Uczniowie klas pierwszych otrzymali: pamiątkowe dyplomy, znaczki oraz kuferki obfitości z drobnymi upominkami.
Po głównej, oficjalnej uroczystości dzieci oraz pracownicy szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Przed pierwszoklasistami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 30 2013
0 komentarzy · 1260 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Dnia 11 października 2013 r. o godzinie 11:00, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem p. Wandy Wójcik i p. Ewy Książek przygotowali część artystyczną; humorystyczne scenki z życia pewnej klasy oraz wiele ciekawych wierszy polskich poetów i piosenki obrazujące trudną pracę nauczycieli.
Gośćmi w naszej szkole, w tym dniu, był Wójt Gminy Złota p. Tadeusz Sułek, emerytowani nauczyciele i byli pracownicy szkoły.
Po przedstawieniu, uczniowie wręczyli piękne kwiaty nauczycielom, pracownikom obsługi oraz zaproszonym gościom. Natomiast p. Dyrektor Bogusława Gieroń po złożeniu życzeń, wręczyła Nagrody Dyrektora.
Nagrodę otrzymała również p. Dyrektor Bogusława Gieroń z rąk Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka, za wzorowe prowadzenie placówki i osiągnięcia zawodowe.
W tym uroczystym dniu, nie zabrakło w naszej szkole rodziców, którzy zadbali o miłą atmosferę oraz smaczny poczęstunek.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 11 2013
0 komentarzy · 1323 czytań ·Drukuj
KOCHANE PIERWSZAKI


16 września 2013 roku na placu sportowo-rekreacyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy odbyła się uroczystość Kochane Pierwszaki. W uroczystości tej uczestniczyli również uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły. W czasie przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego zapoznano uczniów z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Odbyło się także błogosławieństwo dzieci klas I u progu rozpoczęcia nauki szkolnej. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Poświęcone zostały tornistry uczniów. Odbyły się również konkursy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze oraz pokaz tresury psów policyjnych.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia wrzesień 16 2013
0 komentarzy · 1433 czytań ·Drukuj
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


"Uczymy się, nie dla szkoły lecz dla życia"

Drugiego września 2013 roku o godzinie 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek Nowego Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczysta inauguracja nowego roku rozpoczęła się od Mszy Świętej, następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele oraz rodzice odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie dyrektor Szkoły, Pani Bogusława Gieroń powitała całą Społeczność Szkolną. Uczniowie przypomnieli o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz złożyli kwiaty pod tablicą patrona szkoły Jana Jasińskiego.

Co czeka uczniów w roku szkolnym 2013/2014? Kiedy będą przerwy świąteczne, jak wypadają dni wolne, kiedy będą ferie i najważniejsze wydarzenia szkolne? Niebawem wszystkie aktualności pojawią się na szkolnej stronie internetowej.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia wrzesień 07 2013
0 komentarzy · 1364 czytań ·Drukuj