HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

10 KWIETNIA uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z wydawnictwa Operon.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 15 2014
0 komentarzy · 1408 czytań ·Drukuj
WIZYTA KSIĘDZ BISKUPA W NASZEJ SZKOLE


Dnia 10 kwietnia do naszej szkoły przybył wyjątkowo miły gość- ks. Biskup Kazimierz Gurda w towarzystwie ks. wizytatora S. Okły oraz proboszcza naszej parafii ks. K. Września. Pani Dyrektor Bogusława Gieroń w miłych słowach, witając gościa, przypomniała jak cenne jest wsparcie jakie niesie rodzinie szkoła i kościół. Następnie ks. biskupa powitała delegacja przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów. Program artystyczny rozpoczął zespół akordeonowy, który przypomniał ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”. Kolejnym punktem był spektakl „Droga do świętości”, który specjalnie na tę okazję przygotowali członkowie szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem Pani Doroty Kmiecik. Następnie głos zabrał dostojny gość, który skierował słowa uznania do uczniów za pięknie przygotowane przedstawienie. Wyraził zadowolenie z tego, że dzieci rozwijają swoje zainteresowania. Nawiązując do treści spektaklu nie krył radości z wyboru tematyki, która podkreśliła, jak ważne w życiu są autorytety i nauczanie Jana Pawła II. Kończąc ks. biskup życzył uczniom i wszystkim zebranym prostszej drogi do świętości.
Po wspólnej modlitwie ks. biskup udzielił całej społeczności szkolnej błogosławieństwa.
Wizytę zakończyło spotkanie z pracownikami szkoły.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 10 2014
0 komentarzy · 1523 czytań ·Drukuj
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014


Dzisiaj o godzinie 9.00 nasi szóstoklasiści zmierzyli się z pierwszym ważnym egzaminem w swoim życiu - sprawdzianem na zakończenie szkoły podstawowej. W sprawdzianie dominowały teksty o tematyce muzycznej. Uczniowie oprócz 20 zadań zamkniętych mieli cztery zadania otwarte z matematyki i dwa z j. polskiego. W zadaniach zamkniętych z matematyki uczniowie mieli m.in. dokończyć rysunek siatki prostopadłościanu, obliczyć ilość miejsc przy stolikach w restauracji. Z języka polskiego tym razem do napisania było opowiadanie „Co dwie głowy to nie jedna. Bohaterowie opowiadania mieli rozwiązać wspólnie jakiś problem” oraz napisać ogłoszenie. Mamy nadzieję, że naszym uczniom poszło dobrze, tym bardziej, że trzymaliśmy za nich mocno kciuki.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 01 2014
0 komentarzy · 1400 czytań ·Drukuj
WIOSNA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki przystąpiły do wiosennych prac w kąciku przyrodniczym. Zasiali ziarenka zbóż, rzeżuchy oraz zasadzili cebulkę na wczesny szczypiorek i ziarna fasoli. Będą codziennie obserwować jak rosną rośliny


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 26 2014
0 komentarzy · 1479 czytań ·Drukuj
WITAJ WIOSNO!


21 marca tradycyjnie jak co roku przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Nie ulega wątpliwości, że jest ona jedną z najpiękniejszych pór roku. Już od rana wiosenny nastrój poczuli wszyscy uczniowie naszej szkoły i to nie tylko dzięki młodszym dzieciom, które wraz z panią Wandą Wójcik przygotowały program artystyczny z tej okazji. Na radosny nastrój wpłynęła dzisiejsza słoneczna aura. Dzieci klas 0-III oraz przedszkolaki przygotowały na tę okazję piosenki, wiersze i scenki oczywiście o tematyce wiosennej. Natomiast wszyscy uczniowie w związku z pierwszym dniem wiosny postarali się go zaakcentować kolorem swojego ubioru. Było więc kolorowo i radośnie. Po takim powitaniu zima na pewno nie wróci.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 21 2014
0 komentarzy · 1438 czytań ·Drukuj
MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI


„Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić".
Uczniowie klas starszych wiedzą, że miesiąc marzec jest miesiącem matematyki.
W kalendarzu świąt nietypowych 9 marzec to Dzień Polskiej Statystyki, 12.03 to Pierwszy Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14.03 to Dzień Liczby Pi. Była to, więc wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej, rozwiązywali ciekawe łamigłówki i zadania. Dzisiaj w ramach podsumowania odbył się Turniej Wiedzy z Matematyki. Walka była zacięta, gdyż walczono o tytuł Mistrza Matematyki. Uczniowie radzili sobie świetnie. W czołówce znaleźli się uczniowie klasy szóstej: Kinga Podkowa, Bartłomiej Adamczyk i Bartosz Sułek. Najlepiej wypadł i tytuł Mistrza Matematyki otrzymał Bartosz Sułek. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie najlepszym gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki wręczyła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń.
Marcowe przedsięwzięcie matematyczne przygotowała pani Dominika Wróbel przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 19 2014
0 komentarzy · 1613 czytań ·Drukuj