HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
JASEŁKA


Dzisiaj 19 grudnia od samego rana w naszej szkole roztaczała się atmosfera magicznego czasu bożonarodzeniowego. Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia była inscenizacja jasełek, które w naszej szkole cieszą się wielką popularnością. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie kl. IV, V, VI. Oprawę muzyczną zarówno tradycyjnych jak i współczesnych kolęd przygotowała pani Ewa Książek, która w tym roku wspomagała śpiewających grą na gitarze. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w postaci: Maryi, Józefa, Heroda, Herodowej, Trzech Króli, Śmierci i Diabła. Udział w Jasełkach był dla nich wielkim przeżyciem emocjonalnym, a na widzach przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i poruszenie. Całości dopełniła piękna dekoracja.
Na zakończenie Pani Dyrektor Bogusława Gieroń podziękowała za przygotowanie jasełek, a następnie wszyscy jak głosi tradycja przełamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 19 2013
0 komentarzy · 1163 czytań ·Drukuj
MIKOŁAJKI„6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.”
Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem dla wszystkich uczniów. Rozdanie upominków poprzedził w tym roku występ kl. II „CZEKAMY NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”, który dzieci przygotowały wspólnie z wychowawczynią panią Zofią Sęsoła. Wesoły nastój udzielił się także opiekunowi sklepiku panu Arturowi Haruzie, który wszystkim wręczył słodki upominek. Słodkimi prezentami i dyplomami obdarowała uczniów również pani Agnieszka Haruza, która wręczyła nagrody za udział w konkursach listopadowych. Powody do zadowolenia w tym wyjątkowym dniu mają więc wszyscy. Szkoda, że następne mikołajki dopiero za rok.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 08 2013
0 komentarzy · 1229 czytań ·Drukuj
ANDRZEJKI


Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w środę 27 listopada, kiedy to w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa , pełna atrakcji i magii.
Zabawa była super!Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 29 2013
5 komentarzy · 1865 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia, pt.: "KOCHAM CIĘ POLSKO" z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość ta stała się dla nauczyciela historii - pani A. Haruza inspiracją do przedstawienia uczniom naszej szkoły długiej i trudnej drogi naszej ojczyzny do wolności i narodzin III Rzeczpospolitej. W przygotowanie akademii z wielkim poświęceniem zaangażowali się uczniowie klasy VI oraz kl. V, którzy przypomnieli ważne dla nas Polaków daty, wartości i wydarzenia związane z tym okresem. Uroczystość przybliżyła historię Polski i przygotowała nas na świadome przeżycie tego narodowego święta.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 10 2013
0 komentarzy · 1409 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO KRAKOWA


Kraków to miasto, które spokojnie nazwać można żywą lekcją historii, wiedzy o sztuce i kulturze tradycji i legend. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 30 października odwiedzili to wyjątkowe miasto. Pierwszym miejscem, w którym gościli był Teatr Współczesny. Obejrzeli w nim spektakl „ Robinson Crusoe”. Zachwyt w oglądających wzbudziła nie tylko scenografia i efekty muzyczne, ale przede wszystkim brawurowa gra aktorska. Najbardziej ujął wszystkich za serce przesympatyczny Piętaszek. Równie ciekawym miejscem był Zamek Królewski, na którym nasi uczniowie zwiedzili komnaty i dzięki paniom przewodniczkom zdecydowanie poszerzyli swoją historyczną wiedzę.
W drodze powrotnej wszyscy wycieczkowicze jednogłośnie stwierdzili, że wyjazd był udany i już nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 06 2013
0 komentarzy · 1471 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW


Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców. O tym że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Całości przyglądali się rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Bogusława Gieroń. Uczniowie klas pierwszych otrzymali: pamiątkowe dyplomy, znaczki oraz kuferki obfitości z drobnymi upominkami.
Po głównej, oficjalnej uroczystości dzieci oraz pracownicy szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Przed pierwszoklasistami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 30 2013
0 komentarzy · 1387 czytań ·Drukuj