HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
WIOSENNE SPRZĄTANIE

Wiosna tuż, tuż… dlatego najwyższa pora robić wiosenne porządki. Uczniowie klas starszych razem z panem Arturem Haruzą z wielką ochotą zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji zabrali się do sprzątania terenu wokół szkoły i poza nią. Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku dzieci wróciły do szkoły. Efekty ciężkiej pracy widać było od razu. Teraz ten nasz mały kawałek świata jest o wiele piękniejszy. Z czystym sumieniem możemy czekać na przyjście wiosny.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 13 2014
0 komentarzy · 1284 czytań ·Drukuj
AKCJA "AKADEMIA CZYSTYCH RĄK"Dzisiaj 5 marca p.Dorota Kmiecik i p.Dominika Wróbel rozpoczęły w naszej szkole akcję w ramach Akademii Czystych Rąk Carex. Akcja, którą zapoczątkowaliśmy dotyczy ważnej kwestii jaką jest prawidłowa higiena rąk w szkole i w domu. Jednym z głównych założeń działań podjętych przez nas w ramach Akademii Czystych Rąk Carex jest to, że najważniejsza jest profilaktyka. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy czasem zacząć od rzeczy podstawowych – mycie rąk jest jedną z nich. Były więc filmy, w których dzieci widziały właściwe postawy opowiadania, zabawy i konkursy. Wspólnie z panią pielęgniarką Iwoną Dolińską dzieci uczyły się prawidłowego mycia rąk oraz słuchały jak bardzo jest to ważne i jak wielu chorób możemy uniknąć pamiętając tylko o tak prostej codziennej czynności. Później przyszła pora na praktykę. Korzystając z instrukcji nasi uczniowie świetnie radzili sobie z prawidłowym i dokładnym myciem rąk. Mamy nadzieję, że akcja zapoczątkowana dzisiejszego dnia, a trwająca cały miesiąc marzec wyrobi wśród naszych uczniów odpowiednie nawyki.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 06 2014
0 komentarzy · 2592 czytań ·Drukuj
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "DZIECI CAŁEGO ŚWIATA"


W piątek 28 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne „Dzieci całego świata” wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa. W spektaklu poruszono temat tolerancji i szacunku dla innych ludzi bez względu na kolor skóry, wygląd czy sytuację materialną. Była to historia chłopca, który oglądając Encyklopedię Świata, za pomocą wyobraźni przenosił się w świat różnych, nieznanych mu dotąd kultur i zwyczajów ludzi zamieszkujących odległe kontynenty. Podczas przedstawienia zachęcano dzieci do dbania o środowisko naturalne (oszczędzania wody, segregacji śmieci). Podkreślano, jak ważne jest racjonalne wykorzystanie produktów żywnościowych. Promowano również zdrowy styl życia wolny od nałogów. Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole, zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Złota.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 06 2014
0 komentarzy · 1393 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO POKOLEŃ


Dnia 25 stycznia w Szkole Podstawowej w Miernowie odbyła się wyjątkowa uroczystość „Spotkanie Pokoleń”. Na spotkanie przybyli licznie - Babcie i Dziadkowie. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek wraz z małżonką. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich zebranych. Po części oficjalnej swoje umiejętności zaprezentował działający niespełna miesiąc zespół akordeonowy, który specjalnie na tę okazję przygotował trzy utwory. Następnie odbyło się przedstawienie.

Więcej informacji w "Czytaj więcej".
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia styczeń 26 2014
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1414 czytań ·Drukuj
PODZIĘKOWANIE


30 grudnia 2013r. nasi uczniowie gościnnie wystąpili z jasełkami na sesji Rady Gminy w Złotej. W związku z tym składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Henryka Krzaka – Przewodniczącego Rady Gminy Złota za zaproszenie, miłe przyjęcie i słodycze, a wszystkim obecnym w tym dniu uczestnikom sesji dziękujemy za wsparcie finansowe. Za zebrane w tym dniu pieniądze w wysokości 350 zł zostało zakupione wiele rzeczy, które niewątpliwie pozwolą naszym uczniom realizować kolejne zamierzenia artystyczne.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia styczeń 12 2014
0 komentarzy · 1307 czytań ·Drukuj
PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

9 stycznia 2014 roku uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian po szkole podstawowej przygotowany przez wydawnictwo Operon. Do sprawdzianu przystąpiło ośmiu szóstoklasistów ze szkoły z Miernowa. Sprawdzian rozpoczęto o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej pod nadzorem nauczycieli.
Po zapoznaniu się z instrukcją uczniowie przystąpią do sprawdzania swej wiedzy i umiejętności, na co mieli 60 minut. Przewodnim tematem tegorocznego próbnego sprawdzianu był teatr.
Sprawdzian Szóstoklasisty w 2014 roku odbędzie się 1 kwietnia.
spmiernow dnia styczeń 12 2014
0 komentarzy · 1312 czytań ·Drukuj