HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
ANDRZEJKI


Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w środę 27 listopada, kiedy to w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa , pełna atrakcji i magii.
Zabawa była super!Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 29 2013
5 komentarzy · 1464 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia, pt.: "KOCHAM CIĘ POLSKO" z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość ta stała się dla nauczyciela historii - pani A. Haruza inspiracją do przedstawienia uczniom naszej szkoły długiej i trudnej drogi naszej ojczyzny do wolności i narodzin III Rzeczpospolitej. W przygotowanie akademii z wielkim poświęceniem zaangażowali się uczniowie klasy VI oraz kl. V, którzy przypomnieli ważne dla nas Polaków daty, wartości i wydarzenia związane z tym okresem. Uroczystość przybliżyła historię Polski i przygotowała nas na świadome przeżycie tego narodowego święta.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 10 2013
0 komentarzy · 1080 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO KRAKOWA


Kraków to miasto, które spokojnie nazwać można żywą lekcją historii, wiedzy o sztuce i kulturze tradycji i legend. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 30 października odwiedzili to wyjątkowe miasto. Pierwszym miejscem, w którym gościli był Teatr Współczesny. Obejrzeli w nim spektakl „ Robinson Crusoe”. Zachwyt w oglądających wzbudziła nie tylko scenografia i efekty muzyczne, ale przede wszystkim brawurowa gra aktorska. Najbardziej ujął wszystkich za serce przesympatyczny Piętaszek. Równie ciekawym miejscem był Zamek Królewski, na którym nasi uczniowie zwiedzili komnaty i dzięki paniom przewodniczkom zdecydowanie poszerzyli swoją historyczną wiedzę.
W drodze powrotnej wszyscy wycieczkowicze jednogłośnie stwierdzili, że wyjazd był udany i już nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 06 2013
0 komentarzy · 1174 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW


Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców. O tym że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Całości przyglądali się rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Bogusława Gieroń. Uczniowie klas pierwszych otrzymali: pamiątkowe dyplomy, znaczki oraz kuferki obfitości z drobnymi upominkami.
Po głównej, oficjalnej uroczystości dzieci oraz pracownicy szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Przed pierwszoklasistami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 30 2013
0 komentarzy · 1072 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Dnia 11 października 2013 r. o godzinie 11:00, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem p. Wandy Wójcik i p. Ewy Książek przygotowali część artystyczną; humorystyczne scenki z życia pewnej klasy oraz wiele ciekawych wierszy polskich poetów i piosenki obrazujące trudną pracę nauczycieli.
Gośćmi w naszej szkole, w tym dniu, był Wójt Gminy Złota p. Tadeusz Sułek, emerytowani nauczyciele i byli pracownicy szkoły.
Po przedstawieniu, uczniowie wręczyli piękne kwiaty nauczycielom, pracownikom obsługi oraz zaproszonym gościom. Natomiast p. Dyrektor Bogusława Gieroń po złożeniu życzeń, wręczyła Nagrody Dyrektora.
Nagrodę otrzymała również p. Dyrektor Bogusława Gieroń z rąk Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka, za wzorowe prowadzenie placówki i osiągnięcia zawodowe.
W tym uroczystym dniu, nie zabrakło w naszej szkole rodziców, którzy zadbali o miłą atmosferę oraz smaczny poczęstunek.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 11 2013
0 komentarzy · 1097 czytań ·Drukuj
KOCHANE PIERWSZAKI


16 września 2013 roku na placu sportowo-rekreacyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy odbyła się uroczystość Kochane Pierwszaki. W uroczystości tej uczestniczyli również uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły. W czasie przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego zapoznano uczniów z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Odbyło się także błogosławieństwo dzieci klas I u progu rozpoczęcia nauki szkolnej. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Poświęcone zostały tornistry uczniów. Odbyły się również konkursy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze oraz pokaz tresury psów policyjnych.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia wrzesień 16 2013
0 komentarzy · 1205 czytań ·Drukuj