HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

Na początku grudnia 2019 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły (przedszkole i kl. 0 ) wybrały się na wycieczkę do Buska-Zdroju.Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż busem.
Celem wycieczki była przede wszystkim sala zabaw i spotkanie ze Świętym Mikołajem w Kidsmani. Dwie godziny zabawy w sali,w której znajdowały się różnorodne przeszkody do pokonywania,zabawki,samochody i przeróżne kąciki do aktywności ruchowej i manualnej minęły nam bardzo szybko.Wtedy niespodziewanie do sali wkroczył Święty Mikołaj w pięknym czerwonym stroju i długiej białej brodzie z workiem pełnym prezentów.Dzieci były zachwycone. Z radością przyjmowały prezenty,śpiewając piosenki i recytując wiersze.
Wyjazd ten dostarczył dzieciom wiele emocji i stworzył możliwości radosnego spędzenia czasu.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 04 2019
0 komentarzy · 120 czytań ·Drukuj
ANDRZEJKI

W dniu 30 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w "salon wróżb". To dziewczęta i chłopcy z klasy piątej i szóstej zadbali o magiczny nastrój.
Te niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły również z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Po wróżbach był czas na pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 04 2019
0 komentarzy · 136 czytań ·Drukuj
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie z klas O-III. Po misiowym przywitaniu i zaprezentowaniu przez chętne dzieci swoich pluszowych niedźwiadków, dzieci z przedszkola i z ,,0” zaprezentowały swój krótki program artystyczny. Gdy wszyscy poznali historię pluszowego misia, rozpoczęła się prawdziwa impreza urodzinowa. Dzieci tańczyły ze swoimi ulubieńcami do piosenek: ,,Jadą, jada misie”, ,,Misie szare obydwa”, ,,Pluszowy miś” ,,Misia A, Misia B”, ,,Niedźwiadki niejadki”. Odbyło się również wiele konkursów, jak: układanie misiowych puzzli, obrazków w odpowiedniej kolejności i wyjadanie miodu na czas bez pomocy rąk. Był też konkurs w parach, dla rodzica i dziecka - ,,Rysuję misia z zawiązanymi oczami”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach były nagradzane dużymi brawami i otrzymały nagrody w postaci ciasteczek - ,,Misie – lubisie”. Jednym z najważniejszych punktów programu był tort urodzinowy dla ,,Misia”, przygotowany przez rodziców. Tradycyjnie dzieci odśpiewały ,,Sto lat” , a później odbyła się degustacja tortu. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało malowankę z misiem. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół, które towarzyszyły im przez cały dzień. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długi czas w naszej pamięci miłym wspomnieniem.
Tę wyjątkową uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Ewa Książek z pomocą pani Wandy Wójcik oraz rodziców.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 25 2019
0 komentarzy · 134 czytań ·Drukuj
DZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA

W ubiegły czwartek 21.11.2019 r. przeprowadzono w naszej szkole DZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA. Akcja miała na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę grając w domino, piłkę, karty. Wykorzystano również tablicę multimedialną oraz programy komputerowe. Uczniowie zmierzyli się również w turnieju tabliczki mnożenia na czas. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Gry i zabawy z tabliczka mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskali: Amelia Podkowa kl.V, Jakub Kozera kl. VI, Oskar Paździur kl. VII oraz Natalia Kłos kl.VIII. Gratulujemy!


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 24 2019
0 komentarzy · 110 czytań ·Drukuj
WYJAZD DO KAZIMIERSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Cała społeczność uczniowska wybrała się na wycieczkę się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakle teatralne. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa zaprezentował sztukę pt. "Alladyn...Baśń Tysiąca i Jednej Nocy" dla klas młodszych. Widzowie poznali barwną historię Alladyna, złego wezyra Jafara oraz pięknej Jasminy. Inspirowany orientalnymi elementami spektakl przybliżył dzieciom kulturę Bliskiego Wschodu. Baśniowy nastrój sprawiły ciekawe, barwne kostiumy oraz przygotowana scenografia a niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz efektów świetlnych w wykonaniu ducha lampy. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl , którego tematyka dotyczyła mitów i umiejętności ich zrozumienia. Zostały zaprezentowane losy bogów, herosów i zwykłych ludzi na podstawie mitologii greckiej. Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych, stworzyły ciekawe widowisko teatralne. Spotkanie z Zeusem, Prometeuszem, Heraklesem czy Syzyfem uczniowie śledzili niezwykle uważnie, było to doskonałe widowisko artystyczne, które zaprasza uczniów do pogłębienie wiedzy z zakresu literatury antycznej.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 24 2019
0 komentarzy · 95 czytań ·Drukuj
11 LISTOPADA


Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Uczniowie klasy V i VI recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii. Montaż słowno – muzyczny przygotowała p. Agnieszka Haruza.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 13 2019
0 komentarzy · 111 czytań ·Drukuj