HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 227
Najnowszy użytkownik: MichaelSnags
WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY

Wiosna coraz bliżej, więc uczniowie klasy 0 SP Miernów nie mogąc się już jej doczekać postanowili pójść na jej poszukiwanie.
Dzieci szukały oznak wiosny w pobliskim parku. Wyposażone w lupy, z uśmiechem na buziach przyglądały się drzewom i krzewom, starając się dostrzec pierwsze pąki na gałęziach. Oglądały kiełkującą trawę, wypatrywały i nasłuchiwały śpiewu ptaków. Obserwowały różne zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny. Podczas spaceru ni stąd, ni zowąd przyfrunął piękny, żółty motyl, wprawiając w zachwyt małych obserwatorów przyrody. Teraz już wszyscy byli pewni, że wiosna jest tuż, tuż.

autor: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 20 2018
1 komentarz · 272 czytań ·Drukuj
DZIEŃ MATEMATYKI I JĘZYKA POLSKIEGO OD KUCHNI

„Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo” – to motyw przewodni XXIV Tygodnia Kultury Języka w Województwie Świętokrzyskim, który odbywał się w dniach 7 – 12 marca. W tym czasie podczas wielu wydarzeń w całym województwie uświadamiano wielką rolę języka ojczystego w życiu człowieka. W naszej szkole w marcu dla dzieci przygotowano ciekawe zajęcia, konkursy, których celem było zachęcenie do pogłębiania wiedzy o języku polskim. Uczniowie dobrze się bawili, rozwiązując przydzielone im zadania, świetnie sobie również poradzili ze znajomością ortografii
12 marca obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Jak co roku odbył się w naszej szkole również turniej o tytuł -Mistrza Matematyki.
Przewodnim hasłem Dnia Matematyki i Języka Polskiego było:"MATEMATYKA I JĘZYK POLSKI OD KUCHNI".
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 15 2018
1 komentarz · 187 czytań ·Drukuj
DZIEŃ KOBIET 2018

Z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel, który przygotowali panowie . Podczas spotkania klas na sali gimnastycznej chłopcy z klas V – VII zaprezentowali program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.
Na zakończenie przedstawiciele klas w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim paniom życzenia oraz skromne upominki.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 15 2018
0 komentarzy · 186 czytań ·Drukuj
WALENTYNKI 2018


Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole. Jak zwykle Samorząd Uczniowski nie tylko przygotował skrzynkę walentynkową, ale zadbał także o miłą atmosferę oferując na przerwach chwilę relaksu przy muzyce. W tym roku wyjątkowo walentynki odbyły się 8 lutego w tłusty czwartek. Dzisiejszego dnia były więc nie tylko miłe życzenia, ale również słodki poczęstunek – w tym duży, smaczny pączek. Uczniowie świetnie się bawili snując wspólnie plany jak spędzić zbliżające się „wielkimi krokami” ferie zimowe.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 08 2018
1 komentarz · 340 czytań ·Drukuj
I TY możesz uratować komuś życie


Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W ramach tego programu przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia z pierwszej pomocy. Szkoła otrzymała sprzęt i pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć z dziećmi. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
Do programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” w roku szkolnym 2017/2018 dołączyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej.
W dniu 30 stycznia 2018 roku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez ratowników z OSP Złota. Zaprezentowali dzieciom jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz jak prawidłowo reagować w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń. Dzieci z zainteresowaniem słuchały strażaków i bardzo chętnie brały udział w praktycznym prowadzeniu resuscytacji na fantomie LittleAnia,
Na zakończenie spotkania strażacy ze Złotej obdarowali wszystkich uczniów cukierkami oraz pamiątkowym „Kalendarzem strażackim OSP Złota”.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 07 2018
1 komentarz · 333 czytań ·Drukuj
ZABAWA CHOINKOWA 2018

Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W niedzielę 28 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami, nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w karnawałowej zabawie. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły w rytm najpopularniejszych przebojów. Chwilą wytchnienia była przerwa na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia styczeń 29 2018
1 komentarz · 324 czytań ·Drukuj