HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 987
Najnowszy użytkownik: Arguema
ALEJA MAGNOLIOWA

Dokładnie miesiąc temu w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi, a już dzisiaj przed naszą szkołą powstała piękna „Aleja Magnolii”. W całą akcję zapoczątkowaną przez organizatorów obchodów Dnia Ziemi włączyli się wychowawcy i wszyscy uczniowie. Pierwszą roślinę tradycyjnie posadziła nasza pani dyrektor. Posadzeniem pozostałych zajęli się uczniowie najstarszej klasy. Wszyscy uczniowie obiecali, że krzewy będą podlewać i pielęgnować. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już podziwiać pierwsze kwiaty.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 24 2018
2 komentarze · 227 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTA MAJOWE

27 kwietnia 2018 roku świętowaliśmy w murach naszej szkoły kolejną rocznicę doniosłego i jakże ważnego dla każdego Polaka wydarzenia- uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi. Nasza Ojczyzna w swej długiej historii przeżywała wiele wzlotów i upadków. Po czasach kryzysu i zniewolenia, 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni zatwierdził szereg reform i uchwalił nową konstytucję. To istotne wydarzenie nie może zostać zapomniane, więc z nostalgią sobie o nim przypominamy . Z tej to właśnie okazji mogliśmy uczestniczyć w przygotowanym przez uczniów apelu. Wątki zaczerpnięte z historii Polski przeplatały się z pięknymi wykonaniami pieśni patriotycznych. Uczniowie wraz z opiekunami w ciszy i skupieniu wysłuchali przygotowanej akademii. Ten wyjątkowy dzień przypomniał nam wszystkim, że to właśnie dzięki odwadze i poświęceniu naszych rodaków, my możemy dziś żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

autor: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 08 2018
2 komentarze · 201 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO KRAKOWA- REWIA NA LODZIE


24 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III, IV, V, VI, VII, wraz z opiekunami, uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu kulturalno-artystycznym. Na lodowisku Cracovii odbyło się widowisko znane na całym świecie „Moskiewska Rewia na Lodzie”. Rosyjscy artyści zaprezentowali oglądającym fantastyczne, magiczne widowisko oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”.
Już od pierwszych chwil uwagę uczniów zwróciła przepiękna muzyka – niezwykle przejmująca i wspaniale oddająca charakter przedstawionych scen oraz choreografia pełna popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, w wykonaniu głównej bohaterki – Gerdy. Oglądających zachwyciły również inne postaci ze świata baśni: Kaj, rozbójnicy i rozbójniczka, bałwanek, misie polarne, mieszkańcy Królestwa Snów. Każdy artysta prezentował jazdę figurową na wysokim poziomie. Scenografia, wspaniałe i różnorodne kostiumy, efekty specjalne wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. To widowisko dostarczyło nam moc emocji i pozostawiło wiele niezapomnianych wspomnień. Pełni wrażeń, w promieniach wiosennego słońca, spacerowaliśmy ulicami Krakowa, po czym zwiedziliśmy szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego.

autor: Agnieszka Haruza

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 08 2018
2 komentarze · 222 czytań ·Drukuj
PIERWSZE PRÓBY EGZAMINU PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Po raz pierwszy w kwietniu uczniowie klasy siódmej zmierzyli się z zadaniami próbnego egzaminu ósmoklasisty z zakresu języka polskiego i matematyki. Arkusz próbnego egzaminu przygotowany został przez wydawnictwo WSiP. Podobnie jak będzie to w przyszłym roku siódmoklasiści pisali go w trakcie dwóch dni. Pierwszego dnia przez 120 min odpowiadali na pytania zawarte w arkuszu z języka polskiego, następnie przez 100 min rozwiązywali zadania z matematyki. Wrażenia po napisaniu były zróżnicowane. Jeśli chodzi o test humanistyczny trudność uczniom sprawiły niektóre zadania otwarte, których jest zdecydowanie więcej niż na egzaminie gimnazjalnym.
Natomiast z matematyki najtrudniejsze zadanie dotyczyło geometrii, należało w nim wykazać, że podane kąty w wielokącie są równe.
Mamy jeszcze cały następny rok szkolny, jak stwierdzili sami uczniowie na ćwiczenia i doskonalenie swoich umiejętności, a więc do pracy.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 08 2018
2 komentarze · 200 czytań ·Drukuj
DZIEŃ ZIEMI


Bo Ziemia to wyspa zielona.
Takim hasłem uhonorowaliśmy święto naszej planety. To ekologiczne wydarzenie przypominające o ochronie środowiska naturalnego obchodzone jest na całym świecie, więc i My o nim nie zapomnieliśmy. Naszą pracę nadzorowali: pani E. Książek, pani R. Wojas i pan Artur Haruza. Przygotowany przez nas spektakl podzieliliśmy na trzy części.
Część pierwsza ,,Przygoda w lesie” - to scenka gdzie dwóch chłopców bawiąc się nożem próbuje wyryć na drzewach swoje inicjały. Drzewa bronią swojej przestrzeni i uświadamiają chłopcom ich negatywne zachowanie.
Część druga ,,Ratujmy Matkę Ziemię” – przedstawia zniszczoną przez ludzi planetę i próby jej ratowania przez uczniów.
Część trzecia ,,Ekologiczny dom” – to humorystyczny obraz rodziny, która żyje bez żadnych ekologicznych zasad.
Przedstawiając te trzy scenki chcieliśmy uświadomić problemy związane z ochroną środowiska. Apelowaliśmy by dbali o Ziemię, aby była dla nas oazą radości i zieleni, by tętniła życiem w czystym nieskażonym środowisku. Mamy nadzieję, że nam się udało.
Od słów przeszliśmy również do czynów. Na ręce pani dyrektor przekazujemy krzew magnolii i mamy nadzieję, że daliśmy początek utworzenia przed szkołą ,,Alei magnolii”.


Autor: Renata Wojas
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 25 2018
2 komentarze · 199 czytań ·Drukuj
WIOSNA Z MRÓWKĄ


Wszystkie przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej ,,Wiosna z Mrówką”. Celem akcji jest zmiana najbliższej okolicy. W związku z czym taki ,,zielony kącik” udało się stworzyć w szkole w Miernowie, bowiem tu właśnie przyjechała sympatyczna Mrówka.
Akcja przebiegała pod znakiem słonecznej pogody i uśmiechu dzieci, a była połączona z obchodami Światowego Dnia Ziemi, który przypadł w tym roku 22 kwietnia.
Wszyscy przystąpili do tego przedsięwzięcia z ogromnym entuzjazmem. Dzieciom nie trzeba było niczego dwa razy powtarzać. A pracy było niemało! Młodzi ogrodnicy wspólnie z Mrówką z zapałem zabrali się do tworzenia nowych rabat, dzięki czemu kawałek ogródka przy szkole za sprawą nowej aranżacji roślinnej zmienił się nie do poznania.
Do realizacji akcji zostały wykorzystane produkty przywiezione przez pracowników
PSB Mini Mrówka w Złotej: pelargonie, bratki, aksamitki, krzewy róż i dereni oraz ziemia i donice, które przyozdobiły wejście do szkoły oraz szkolne parapety.
Każdy uczeń otrzymał też nasiona do samodzielnego wysiewu oraz ulotkę informacyjną, jak sadzić i pielęgnować rośliny na balkonie i w ogrodzie. Zdobył również wiedzę na temat, jak prawidłowo dbać i pielęgnować rośliny, by rosły zdrowo i zdobiły nasze otoczenie.
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Miernowie pragną serdecznie podziękować pani Karolinie Safian i pracownikom PSB Mini Mrówka w Złotej za przeprowadzenie akcji i ufundowanie roślin, które upiększyły teren wokół placówki.


autor: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 24 2018
2 komentarze · 243 czytań ·Drukuj