HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 121
Najnowszy użytkownik: Bumandsninc
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, starszych kolegów i koleżanek.
W naszej szkole ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 19 września br. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności uczniowskiej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po części artystycznej pierwszoklasiści otrzymali życzenia od swych starszych kolegów i koleżanek z kl. III. Następnie powtarzali słowa ślubowania, że będą dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogusława Gieroń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Miernowie ".
Do społeczności uczniowskie j w roku szkolnym 2017/2018, zostali przyjęci: Wiktoria Nowak, Olaf Łątka, Natalia Soja, Zuzanna Prażuch, Natalia Grzęda, Nikola Wójcik, Kornelia Kabat, Igor Machynia, Kamila Wójcik, Tomasz Włodarski.
Kończąc Pani dyrektor podkreśliła, że pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i spisali się świetnie, a następnie wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Od rodziców pierwszoklasiści otrzymali kuferki z niespodziankami. Po zakończeniu uroczystości Rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

autor tekstu:Dorota Kmiecik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 19 2017
0 komentarzy · 213 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO LASU

Środa 18.10.2017 r. była dla uczniów klasy ,,0” SP w Miernowie i przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Wszystkie dzieci razem z wychowawczyniami, zaraz po śniadaniu wyjechały busem na wycieczkę w rejon lasu Chochół – Chotel Czerwony . Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy zawitała już do nas "Pani Jesień”.

Na miejscu dzieci wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla maluchów. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które ,,Pani Jesień” zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, a nawet grzyby jadalne.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Atrakcją były również zabawy z chustą animacyjną.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w maluchach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami dzieciaki wróciły szczęśliwe do szkoły.

autor tekstu:Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 18 2017
0 komentarzy · 266 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

,, Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce za dar najpiękniejszy, za serce”.
Powyższe słowa najlepiej oddają charakter wyjątkowego dnia , jaki miał miejsce 16 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Miernowie i związany był z Dniem Edukacji Narodowej.
Na uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem pań: Renaty Wojas, Anny Kowalskiej i pana Artura Haruzy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali humorystyczne przedstawienie: scenki z życia szkoły, wiele ciekawych wierszy i piosenek. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody nauczycielskiej, podczas którego prezentowane były stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego nie może się obyć.
Uczniowie na ręce pani dyrektor złożyli symboliczne serce w podziękowaniu za codzienną troskę, zapał i pasję , które pedagodzy wkładają w swoją pracę oraz wręczyli kwiaty.
Po przedstawieniu pani dyrektor Bogusława Gieroń złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud wkładany każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wręczyła również Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom: pani Dorocie Kmiecik, pani Dominice Wróbel, pani Wandzie Wójcik, pani Agnieszce Haruzie oraz pracownikom obsługi paniom: Izabeli Ziętarze, Justynie Sęsole oraz panu Andrzejowi Laskowskiemu.
Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

autor tekstu:Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 16 2017
0 komentarzy · 297 czytań ·Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


Dnia 9 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy szóstej i siódmej przygotowali pod opieką nauczycieli języków obcych program artystyczny. Jego celem było nie tylko przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, ale przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych. Świetnie odegrane scenki w języku niemieckim i angielskim uświadomiły uczniom jak ważną i potrzebną w życiu umiejętnością jest znajomość języków obcych.

autor tekstu: Dmytro Sabat
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 06 2017
0 komentarzy · 210 czytań ·Drukuj
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Akcja, która przeprowadzana jest w każdym roku szkolnym ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do dbania o środowisko.

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który solidnie posprzątano. Efekty pracy były zadowalające, a nasi uczniowie dumni z dobrze wykonanej pracy.

autor tekstu:Dorota Kmiecik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 06 2017
0 komentarzy · 202 czytań ·Drukuj
JESIENNE SPACERY

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Korzystając z jesiennych promyków słońca uczniowie klasy 0 często wychodzą na spacery, w czasie których zwiedzają okolicę, obserwują przyrodę oraz poznają ruch uliczny, a także zasady bezpiecznego zachowania się i przechodzenia przez jezdnię.
Dzieci podziwiają przyrodę w jesiennej szacie, rozpoznają gatunki drzew, owoce i liście. Zbierają ,,jesienne skarby”: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście, kawałki kory , które przez wiele jesiennych tygodni będą ozdobą kącika przyrody i materiałem do prac plastycznych .
Podczas spacerów jest także czas na zabawę. Dzieci bawią się np. w ,,chowanego” kryjąc się za drzewami oraz w różne zabawy z użyciem chusty animacyjnej.
Wycieczki po okolicy szkoły dostarczają uczniom wiedzy i inspiracji do wykonywania wielu prac plastycznych z przyniesionych ze sobą ,,skarbów jesieni”.

autor tekstu:Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia wrzesień 28 2017
0 komentarzy · 297 czytań ·Drukuj