HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na ,,Palmę Wielkanocną”.
W świątecznym konkursie wzięli udział uczniów klasy V i VI. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności.
Dzieci miały za zadanie wykonać własnoręcznie tradycyjną palmę wielkanocną z wykorzystaniem naturalnych materiałów.
Dnia 11.04 2019 r. komisja w składzie: p. dyrektor Bogusława Gieroń, ks. Krzysztof Wrzesień i p. Ewa Książek wyłonili zwycięzców konkursu.
• I miejsce – Sandra Mysiór kl. VI
• II miejsce - Natalia Szczepanik kl. V
• III miejsce – Marcelina Kowalska kl. V
Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek oraz dyplomy.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 12 2019
0 komentarzy · 220 czytań ·Drukuj
NAUKOBUS W CHROBRZU


Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.
Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.
Uczniowie naszej szkoły gościli w SP Chroberz, gdzie 1 i 2 kwietnia stacjonował Naukobus. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem korzystali z proponowanych eksperymentów, mieli niepowtarzalną okazję do zabawy i poznawania fizyki, biologii oraz matematyki w inny niż tradycyjny sposób. Wyniki eksperymentów wprawiały ich w zdumienie. Wywoływały salwy śmiechu, a co najważniejsze wzbudzały ciekawość.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Gabrieli Kłap za możliwość skorzystania z ciekawych, inspirujących do nauki zajęć.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 02 2019
0 komentarzy · 222 czytań ·Drukuj
WIOSENNA WYCIECZKA

22 marca bieżącego roku nasza szkoła uczestniczyła w wycieczce z okazji pierwszego DNIA WIOSNY
kina HELIOS w Galerii Echo w Kielcach. W wyjeździe brali udział przedszkolaki z rodzicami oraz uczniowie klas I -VIII z opiekunkami. Najmłodsi z nas obejrzeli w kinie bajkę pt. ,,Robaczki z Zaginionej Dżungli", klasa VIII film pt.
,,Alita", a pozostałe klasy bardzo wzruszający film ,,O psie,który wrócił do domu".
To była udana wycieczka,a emocje związane z obejrzanymi filmami pozostały do późnego popołudnia.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 23 2019
0 komentarzy · 265 czytań ·Drukuj
DZIEŃ MATEMATYKI 2019

Już po raz kolejny 12 marca obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Dzień ten z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve, został wpisany do kalendarza świąt nietypowych.
Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Jak co roku odbył się klasowy turniej o tytuł Mistrza Matematyki. Turniej składa się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka dzika”, a więc pytania związane (luźno) z dziką przyrodą w Polsce.
Mistrzami Matematyki 2019 zostali:
Daniel Piotrowski (kl.IV), Julita Stępień (kl.V), Oskar Wróbel (kl.VI), Laura Kabat (kl.VII) oraz Dominik Wójcik (kl.VIII).

Gratulujemy!


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 12 2019
0 komentarzy · 320 czytań ·Drukuj
8 MARCA- DZIEŃ KOBIET


8 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który przygotowali chłopcy z klasy VIII wraz z Panem Arturem Haruzą. Wszystkie dziewczynki, te małe i duże, od kolegów dostały jakiś miły podarunek lub pachnące wiosną kwiaty. Był to bardzo sympatyczny dzień.
Dziękujemy chłopcom i panom za umilenie dzisiejszego dnia, który upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, a wspaniałym dziewczynom jeszcze raz życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca!

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 08 2019
0 komentarzy · 621 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA


Dnia 5.03.2019r. uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i poznanie tragicznej historii związanej z okrucieństwem II wojny światowej. Wyjazd uświadomił uczniom, czym był holokaust jako akt ludobójstwa dokonany na milionach ludzi różnych narodowości. W trakcie zwiedzania był czas na refleksje i chwilę zadumy. Nasi uczniowie zaprezentowali postawę godną powagi miejsca, w którym się znajdowali. Niewątpliwie ta niezwykła lekcja historii zostawi na zawsze ślad w ich sercach, a w swoim życiu będą się kierowali przede wszystkim szacunkiem i tolerancją.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 06 2019
0 komentarzy · 480 czytań ·Drukuj