HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
ZAJĘCIA O KORONAWIRUSIE

Dnia 21 października 2020 r. w ramach Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest nauczycielka j. angielskiego pani Katarzyna Kopeć, w naszej szkole odbyły się zajęcia, których priorytetowym celem było przedstawienie uczniom kl. IV zasad bezpieczeństwa i postępowania w dobie pandemii koronawirusa (Covid 19). Uczniowie wraz z nauczycielem prowadzącym wykonali gazetkę na której widnieją najważniejsze wymogi sanitarne pomagające w walce z koronawirusem, wytyczne odnoszące się do higieny osobistej, prawidłowe nakładanie i zdejmowanie maseczki ochronnej, symptomy świadczące o tym, że jesteśmy zarażeni Covid 19, jak również zasady postępowania w przypadku zachorowania. Podopieczni chętnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się duża wiedzą na temat koronawirusa. Z ogromnym zaangażowaniem i podekscytowaniem oglądali krótkie filmiki na tablicy interaktywnej znajdującej się w klasie, które były odpowiedzią na najbardziej intrygujące ich pytania. Filmiki w bardzo przystępny i przyjazny uczniowi sposób, zobrazowały czym są wirusy i z czego się składają oraz jak wygląda koronawirus i skąd wzięła się jego nazwa. Ponadto, zostały wyjaśnione takie pojęcia jak pandemia, zakażenie czy kwarantanna. Uczniowie dowiedzieli się jak może dojść do zakażenia koronawirusem oraz w jaki sposób i gdzie są leczone osoby zakażone. Bez wątpienia wszystkie te wiadomości sprawiły, że uczniowie stali się bardziej świadomi swoich zachowań w czasie panującej epidemii oraz wiedzą na co mają zwrócić szczególną uwagę, aby chronić przed zachorowaniem siebie i innych.
spmiernow dnia październik 23 2020
0 komentarzy · 443 czytań ·Drukuj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Pomimo wielkich obaw i niepewności, uczniowie po kilku miesiącach wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Szkoły będą jednak pracowały według nowych zasad. Wracamy wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Sama inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Miernowie też wyglądała trochę inaczej niż zwykle.W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu na sali gimnastycznej. Uczniowie spotkali się tylko ze swoimi wychowawcami, którzy przedstawili niezbędne informacje co do organizacji nauczania oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie naszej szkoły. Uczniowie zadni wiedzy i uśmiechnięci cieszą się ze spotkania z kolegami oraz swoimi nauczycielami.Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia wrzesień 03 2020
0 komentarzy · 603 czytań ·Drukuj
INFORMACJA DYREKTORA
Proszę o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Szkole Podstawowe w Miernowie w roku szkolnym 2020/2021 od 1 września do odwołania.

Procedury w załączniku.
PROCEDURY
spmiernow dnia sierpień 31 2020
0 komentarzy · 476 czytań ·Drukuj
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia lipiec 27 2020
0 komentarzy · 502 czytań ·Drukuj
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
Uczniowie muszą zakupić książki do religii.
spmiernow dnia czerwiec 24 2020
0 komentarzy · 667 czytań ·Drukuj
TEATR SHOW


Dnia 14 lutego nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w spektaklach multimedialnych w Kazimierzy Wielkiej przygotowanych przez Teatr SHOW z Wrocławia. Uczniowie klas V, VI – obejrzeli „Legendy polskie -filmowa podróż w czasie”. Motywem przewodnim widowiska były podania i legendy, opowiadające o początkach państwa polskiego, m.in. o Piaście, o Lechu, Czechu i Rusie, o Królu Kraku oraz o Wandzie, co nie chciała Niemca. Twórcy przedstawienia w ciekawy i zabawny sposób udowodnili, że warto znać tradycję i historię własnego kraju.
Z kolei uczniowie klas VII i VIII obejrzeli Interaktywne Widowisko Multimedialne pt.: „Krzyżacy, czyli filmowa rekonstrukcja historyczna”. Opowieść ta była niezwykłą podróżą w czasie. Młodzież miała okazję poznać wiele zwyczajów panujących w XV i XVI wieku. Byli również uczestnikami spektaklu, wykonywali na scenie różne zadania wyposażeni w rekwizyty i kostiumy. Brali również udział w konkursie wiedzy historycznej z zakresu życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.
Nowatorska, interaktywna formuła przedstawienia spodobała się młodzieży, która żywiołowo nagrodziła artystów brawami.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia luty 16 2020
0 komentarzy · 800 czytań ·Drukuj