HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

Klasa 2 pod opieką wychowawcy p. Joanny Kamińskiej została objęta kampanią społeczną pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Tematyka zajęć z zakresu tolerancji i życzliwości wobec kolegów i koleżanek przekazana została przez wychowawcę za pomocą materiałów video, pogadanek, zabaw słownych, w których zadaniem uczniów było odegranie scenek opisujących ich emocji w chwili, gdy padają ofiarą dokuczania i złośliwości kolegów. Cykl zajęć wychowawczych został zwieńczony wykonaniem przez dzieci prac plastycznych na temat dotyczący omawianego zagadnienia. Prace uczniów były rozmaite, ale wszystkie dokładnie opisywały tematykę dokuczania. Po przesłaniu prac do organizatorów kampanii społecznej okazało się, że praca Alicji podobała się im najbardziej. W zamian za nadesłane przez wychowawcę prace dzieci, organizatorzy przyznali klasie 2 certyfikat Klubu Kumpli za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej.
spmiernow dnia grudzień 10 2019
0 komentarzy · 351 czytań ·Drukuj
POMOCNICE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

W dniu 6 grudnia dzieci uczęszczające do przedszkola, zerówki oraz klas II-III miały zaszczyt gościć w swoich progach Panie Mikołajki, pomocnice Świętego Mikołaja, pracownice Gminnej Biblioteki w Złotej. Panie Mikołajki wraz z dziećmi obejrzały bajkę o Świętym Mikołaju i pieczeniu pierniczków. Następnie dzieci wręczyły zaszczytnym gościom swoje prace przedstawiające wizerunki Świętego Mikołaja oraz zaśpiewały dla nich piosenki, których nauczyły się podczas zajęć muzycznych. Uczennica klasy II zagrała na pomocnic Świętego Mikołaja na cymbałkach. Pani Mikołajki wręczyły dzieciom drobne upominki od Świętego Mikołaja.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 08 2019
0 komentarzy · 349 czytań ·Drukuj
CENTRUM WSPINACZKOWE MOBIUS -WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

Dnia 5 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Kielc do Centrum Wspinaczkowego Mobius. Wzięła w niej udział 40 –to osobowa grupa uczniów klas I-VIII. Dzieci pod czujnym okiem instruktorów próbowały swoich sił na 900 m2 ścian wspinaczkowych. Wykazywały się przy tym dużą odwagą, determinacją i umiejętnościami. Dzieci poznały obsługę sprzętu wspinaczkowego i podstawowe techniki wspinaczki.
Na uczestników wycieczki czekały ściany o różnym poziomie trudności i nachylenia. Dzieci miały okazję wspinać się z zabezpieczeniem jak i bez niego. Ciekawą atrakcją okazał się zjazd na linie oraz huśtawka na linie. Wspinaczka po specjalnie przygotowanych do tego ścianach wymagała od dzieci dużej siły rąk i sprawności fizycznej. Mimo ogromnego wysiłku, dzieci świetnie się bawiły spędzając aktywnie czas.
Po wyczerpującym treningu, kolejnym etapem wycieczki była Galeria Echo, gdzie uczniowie zjedli ciepły posiłek a następnie udali się na mikołajkowe zakupy.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 05 2019
0 komentarzy · 308 czytań ·Drukuj
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

Na początku grudnia 2019 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły (przedszkole i kl. 0 ) wybrały się na wycieczkę do Buska-Zdroju.Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż busem.
Celem wycieczki była przede wszystkim sala zabaw i spotkanie ze Świętym Mikołajem w Kidsmani. Dwie godziny zabawy w sali,w której znajdowały się różnorodne przeszkody do pokonywania,zabawki,samochody i przeróżne kąciki do aktywności ruchowej i manualnej minęły nam bardzo szybko.Wtedy niespodziewanie do sali wkroczył Święty Mikołaj w pięknym czerwonym stroju i długiej białej brodzie z workiem pełnym prezentów.Dzieci były zachwycone. Z radością przyjmowały prezenty,śpiewając piosenki i recytując wiersze.
Wyjazd ten dostarczył dzieciom wiele emocji i stworzył możliwości radosnego spędzenia czasu.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 04 2019
0 komentarzy · 317 czytań ·Drukuj
ANDRZEJKI

W dniu 30 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w "salon wróżb". To dziewczęta i chłopcy z klasy piątej i szóstej zadbali o magiczny nastrój.
Te niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły również z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Po wróżbach był czas na pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 04 2019
0 komentarzy · 341 czytań ·Drukuj
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie z klas O-III. Po misiowym przywitaniu i zaprezentowaniu przez chętne dzieci swoich pluszowych niedźwiadków, dzieci z przedszkola i z ,,0” zaprezentowały swój krótki program artystyczny. Gdy wszyscy poznali historię pluszowego misia, rozpoczęła się prawdziwa impreza urodzinowa. Dzieci tańczyły ze swoimi ulubieńcami do piosenek: ,,Jadą, jada misie”, ,,Misie szare obydwa”, ,,Pluszowy miś” ,,Misia A, Misia B”, ,,Niedźwiadki niejadki”. Odbyło się również wiele konkursów, jak: układanie misiowych puzzli, obrazków w odpowiedniej kolejności i wyjadanie miodu na czas bez pomocy rąk. Był też konkurs w parach, dla rodzica i dziecka - ,,Rysuję misia z zawiązanymi oczami”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach były nagradzane dużymi brawami i otrzymały nagrody w postaci ciasteczek - ,,Misie – lubisie”. Jednym z najważniejszych punktów programu był tort urodzinowy dla ,,Misia”, przygotowany przez rodziców. Tradycyjnie dzieci odśpiewały ,,Sto lat” , a później odbyła się degustacja tortu. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało malowankę z misiem. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół, które towarzyszyły im przez cały dzień. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długi czas w naszej pamięci miłym wspomnieniem.
Tę wyjątkową uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Ewa Książek z pomocą pani Wandy Wójcik oraz rodziców.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 25 2019
0 komentarzy · 319 czytań ·Drukuj