HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
ZAJĘCIA ROBOTYKI


W okresie ferii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w premierowych zajęciach robotyki. Warsztaty te poprzez dobrą zabawę były świetną okazją do rozwinięcia kompetencji technicznych i informatycznych, a także szansą na kształcenie kreatywnego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które niewątpliwie ułatwiają naukę przedmiotów ścisłych.
Uczniowie w czasie zajęć wykorzystywali klocki LEGO(dla młodszych dzieci) oraz roboty M-BOT. Młodzi inżynierowie budowali roboty z wykorzystaniem nowoczesnych silników oraz czujników. Kolejnym krokiem na zajęciach było nabycie podstawowych umiejętności programowania z wykorzystaniem kolorowych schematów blokowych, z którego korzystają inżynierowie na całym świecie, od uczelni wyższych po potężne fabryki.
Na twarzach młodych inżynierów nie brakowało szerokich uśmiechów, nie widać też było strachu przed zadawaniem pytań dotyczących zaawansowanej techniki. Uczniowie czekają na kolejne zajęcia z robotami.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 31 2020
0 komentarzy · 90 czytań ·Drukuj
ZABAWA CHOINKOWA


Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W niedzielę 26 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami, nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w karnawałowej zabawie. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły w rytm najpopularniejszych przebojów. Chwilą wytchnienia była przerwa na pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
O oprawę muzyczną zadbał w tym roku zespół LIDER


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 27 2020
0 komentarzy · 87 czytań ·Drukuj
ZAPROSZENIE NA ZUMBE

Informujemy, że w Szkole Podstawowej w Miernowie rozpoczęły się zajęcia ZUMBY.
Zapraszamy nie tylko chętne dzieci, ale również dorosłych. Zajęcia będą się odbywały w czwartki godzina 14/15. Koszt zajęć to ok. 10 zł za godzinę. Zapisy u pani Doroty Kmiecik lub pod numerem telefonu 664867795.

W piątek obyły się pierwsze zajęcia ZUMBY w naszej szkole. Dzieci świetnie bawiły się w rymie znanych przebojów pod okiem profesjonalistki i już oznajmiły, że nie opuszczą kolejnych zajęć, a nawet namówią do zabawy swoje mamy.
Na kolejne zajęcia zapraszamy już po feriach.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 25 2020
0 komentarzy · 129 czytań ·Drukuj
SPOTKANIE POKOLEŃ 2020

Dzień 23 stycznia bieżącego roku to wyjątkowy dzień w naszej szkole i wyjątkowi goście. W tym dniu do naszej placówki przybyły babcie i dziadkowie na XIII już SPOTKANIE POKOLEŃ. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz. Cieszymy się również z obecności naszych radnych Pani Wioletty Łątki i Pana Lucjana Adamczyk oraz sołtysa Pana Wita Wójcik. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń, która serdecznie powitała zgromadzonych na sali gości. Następnie zabrał głos Pan Wojewoda, który podziękował za zaproszenie oraz zwrócił się do dziadków, żeby pamiętali o tym, że w życiu nie jest na nic za późno, można się spełniać i realizować swoje marzenia w każdym wieku. ”Kilka lat temu też się nie spodziewałem, że będę wojewodą”-powiedział Pani Zbigniew Koniusz. Pogratulował dziadkom cudownych wnuków i życzył udanego świętowania. Następnie, głos zabrały dzieci, które pod okiem nauczycieli przygotowały bogaty i różnorodny program artystyczny. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Do życzeń dołączyli się również, Pan sołtys Wit Wójcik, Wioletta Łątka oraz Łucjan Adamczyk. Następnie wszystkie dzieci za piękny występ otrzymały słodycze, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Spotkanie umilił pięknym śpiewem zespół Przystań z Chrobrza oraz Bartłomiej Adamczyk
Spędzając wspólnie czas, w miłym towarzystwie była okazja nie tylko do rozmów, uśmiechu ale i wspólnego śpiewania.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom oraz wszystkim gościom za tak liczny udział w tej wyjątkowej uroczystości oraz Rodzicom za wsparcie i nieocenioną pomoc.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 23 2020
0 komentarzy · 103 czytań ·Drukuj
ZAJĘCIA FIZYKI W AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KRAKOWIE


W piątkowe popołudnie 17.01.2020 r. uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w wykładach w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Szkoła w Miernowie rozpoczęła współpracę z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej. Piątkowe pięciogodzinne zajęcia rozpoczęły cykl spotkań poświęconych nauczaniu fizyki przez doświadczenia i pokazy. Pierwsze zajęcia prowadzili dr inż. Paweł Janowski oraz mgr inż. Michał Kud. Na zajęciach w AGH można było się wiele nauczyć. Niekoniecznie przez suche fakty, wzory i obliczenia, ale i przez ciekawe doświadczenia i zabawy. Zajęcia o ruchu podobały się bardzo uczniom i nie mogą już doczekać się następnych zajęć o hydrostatyce i aerodynamice.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 18 2020
0 komentarzy · 103 czytań ·Drukuj
JASEŁKA NA SESJI RADY GMINY ZŁOTA


Dnia 30 grudnia 2019r. grupa uczniów z naszej szkoły gościła na sesji Rady Gminy w Złotej.
Uczniowie troszkę z humorem przedstawili jasełka bożonarodzeniowe przeplatane pięknymi kolędami. Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i słodki upominek. Mamy nadzieję, że nasz występ pozostanie dla wszystkich obecnych na sesji miłym wspomnieniem.

Zapraszamy do obejrzenia jasełek na stronie: www.youtube.com/watch?v=iVa-eMU8o3k

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 136 czytań ·Drukuj