HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
WIZYTA PANA TADEUSZA PTAKA Z PODOPIECZNYMI Z PTASIEGO AZYLU


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gościł w naszej szkole Pan Tadeusz Ptak ze Złotej, wielki miłośnik wszelkich zwierząt. Pan Tadeusz od wielu lat na swojej posesji w Złotej hoduje ptaki, a od kilku miesięcy prowadzi Ptasi Azyl – Ptakolub. W prowadzeniu "ośrodka" pomaga mu Pan Jerzy Woźniak z Nieprowic, również pasjonat ptaków. Panowie zajmują się ptakami, które są ranne, znalezione lub po prostu do nich podrzucane. Pan Tadeusz przeprowadził w naszej szkole wspaniałą lekcję ornitologii. Panowie przywieźli ze sobą dwie sowy-puszczyki, które zostały wypuszczone w lesie obok szkoły, który stał się ich nowym domem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek o ptakach, zaprzyjaźnili się z sowami i obiecali, że będą o nie dbać i odwiedzać je podczas szkolnych spacerów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 83 czytań ·Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 18 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Już od rana rozbrzmiewały powitania w wielu językach europejskich, a na korytarzach słychać było uczniów śpiewających piosenki w języku angielskim. Sala gimnastyczna była przystrojona flagami państw europejskich oraz wyciętymi z brystolu postaciami dziewczynki i chłopca trzymającymi napisy w obcych językach. Jednym słowem zbliżał się finał kilkutygodniowych przygotowań do tego święta, którego organizatorem była pani Katarzyna Kopeć, nauczycielka języka angielskiego.
Celem tego święta było ukazanie uczniom ważności znaczenia uczenia się języków obcych, korzyści płynących z ich nauki oraz zachęcenie ich do propagowania nauki i różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tego międzynarodowego święta ustanowionego z inicjatywy Rady Europy i obchodzonego corocznie w całej Europie. Uczniowie pokrótce przedstawili historię i cel tego święta, śpiewali piosenki i odgrywali scenki w języku obcym, a także przeprowadzili konkurs podczas którego recytowane były wiersze ukazujące korzyści płynące z nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków Obcych wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił ich do nauki języków.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 83 czytań ·Drukuj
JASEŁKA

W czwartek, 19 grudnia 2019r. odbyły się w naszej szkole jak co roku Jasełka. Uczniowie będący aktorami śpierwali kolędy oraz recytowali wiersze, w których mowa była o tym, że należy żyć w zgodzie z Panem Bogiem, a wszystkie kryzysy życiowe uda nam się przejść.
Uczniowie życzyli spokoju, wiary, miłości, nadziei nie tyko w nadchodzące święta ale i na całe życie.
Niezwykłe widowisko, znakomicie zagrane dostarczyło wzruszeń i doznań estetycznych, pozwoliło przywołać atmosferę świąt Bożego narodzenia-czas wiary, nadziei i miłości, serdeczności i zgody między ludźmi. Na zakończenie Jasełek uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem.
Reżyserem tego przedstawienia był ks.K.Wrzesień.
Pani Ewa Książek wręczyła również dyplomy i nagrody w konkursie "Najpiękniejsza kartka świąteczna".

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 23 2019
0 komentarzy · 115 czytań ·Drukuj
BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

Klasa 2 pod opieką wychowawcy p. Joanny Kamińskiej została objęta kampanią społeczną pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Tematyka zajęć z zakresu tolerancji i życzliwości wobec kolegów i koleżanek przekazana została przez wychowawcę za pomocą materiałów video, pogadanek, zabaw słownych, w których zadaniem uczniów było odegranie scenek opisujących ich emocji w chwili, gdy padają ofiarą dokuczania i złośliwości kolegów. Cykl zajęć wychowawczych został zwieńczony wykonaniem przez dzieci prac plastycznych na temat dotyczący omawianego zagadnienia. Prace uczniów były rozmaite, ale wszystkie dokładnie opisywały tematykę dokuczania. Po przesłaniu prac do organizatorów kampanii społecznej okazało się, że praca Alicji podobała się im najbardziej. W zamian za nadesłane przez wychowawcę prace dzieci, organizatorzy przyznali klasie 2 certyfikat Klubu Kumpli za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej.
spmiernow dnia grudzień 10 2019
0 komentarzy · 129 czytań ·Drukuj
POMOCNICE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

W dniu 6 grudnia dzieci uczęszczające do przedszkola, zerówki oraz klas II-III miały zaszczyt gościć w swoich progach Panie Mikołajki, pomocnice Świętego Mikołaja, pracownice Gminnej Biblioteki w Złotej. Panie Mikołajki wraz z dziećmi obejrzały bajkę o Świętym Mikołaju i pieczeniu pierniczków. Następnie dzieci wręczyły zaszczytnym gościom swoje prace przedstawiające wizerunki Świętego Mikołaja oraz zaśpiewały dla nich piosenki, których nauczyły się podczas zajęć muzycznych. Uczennica klasy II zagrała na pomocnic Świętego Mikołaja na cymbałkach. Pani Mikołajki wręczyły dzieciom drobne upominki od Świętego Mikołaja.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 08 2019
0 komentarzy · 134 czytań ·Drukuj
CENTRUM WSPINACZKOWE MOBIUS -WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

Dnia 5 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Kielc do Centrum Wspinaczkowego Mobius. Wzięła w niej udział 40 –to osobowa grupa uczniów klas I-VIII. Dzieci pod czujnym okiem instruktorów próbowały swoich sił na 900 m2 ścian wspinaczkowych. Wykazywały się przy tym dużą odwagą, determinacją i umiejętnościami. Dzieci poznały obsługę sprzętu wspinaczkowego i podstawowe techniki wspinaczki.
Na uczestników wycieczki czekały ściany o różnym poziomie trudności i nachylenia. Dzieci miały okazję wspinać się z zabezpieczeniem jak i bez niego. Ciekawą atrakcją okazał się zjazd na linie oraz huśtawka na linie. Wspinaczka po specjalnie przygotowanych do tego ścianach wymagała od dzieci dużej siły rąk i sprawności fizycznej. Mimo ogromnego wysiłku, dzieci świetnie się bawiły spędzając aktywnie czas.
Po wyczerpującym treningu, kolejnym etapem wycieczki była Galeria Echo, gdzie uczniowie zjedli ciepły posiłek a następnie udali się na mikołajkowe zakupy.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 05 2019
0 komentarzy · 127 czytań ·Drukuj