HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 227
Najnowszy użytkownik: MichaelSnags
KLASY MŁODSZE NA SPEKTAKLU TEATRALNYM W KAZIMIERZY WIELKIEJ

13 kwietnia 2018 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły wybrały się do Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej na przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur pod tytułem Niesamowita Wycieczka Na Każdym Kroku Bajeczka czyli Wędrówka To Niesłychana Baran Spotkał Barana.
Spektakl oparty był na wierszach. Wśród wspaniałej scenografii , gry świateł , muzyki wprowadzającej w klimat i rekwizytów ,dzieci wysłuchały zabawnej interpretacji utworów. Wesołe dialogi wzbudziły u słuchaczy śmiech i żywą, spontaniczną reakcję. Śmiech naszych dzieci był wyrazem uznania dla aktorów oraz twórczości klasyków poezji dziecięcej.

Autor: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 24 2018
1 komentarz · 135 czytań ·Drukuj
ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM TABLIC MULTIMEDIALNYCH

Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt multimedialny : monitor i tablicę interaktywną , które zostały zamontowane w klasach szkolnych.
Z tych nowości multimedialnych korzystają wszyscy uczniowie , w tym również ci najmłodsi z klasy 0. Na zajęciach wykorzystując rożne programy edukacyjne najmłodsze dzieci uczą się przez zabawę. Utrwalają poznane do tej pory litery i cyfry, uczą się nowych piosenek. Zdobywają i poszerzają swoją wiedzę o świecie z różnych dziedzin nauki.
Zajęcia z użyciem monitora i tablicy interaktywnej sprawiają wszystkim ogromną radość. Po prostu są super!

Autor: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 24 2018
1 komentarz · 122 czytań ·Drukuj
WIOSENNE KANAPKI

Na naszym klasowym parapecie w klasie 0 SP Miernów wiosna w pełni, więc postanowiliśmy wykorzystać naszą hodowlę rzeżuchy i cebuli do zrobienia wiosennych kanapek.
Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne nam składniki: pomidory, ogórki, rzodkiewkę, ser żółty, wędlinę, chleb oraz masło i zabraliśmy się ochoczo do pracy. Co prawda trochę się napracowaliśmy jednak było warto.
Wyczarowaliśmy wspólnie kolorowe, apetycznie wyglądające kanapki i posypaliśmy je naszą rzeżuchą i szczypiorkiem. Potem poczęstowaliśmy nimi naszych starszych kolegów i wychowawców klas. Nawet Pani Dyrektor się skusiła.
Wszystko smakowało znakomicie, a wyobraźcie sobie jak pachniało! Zapach wiosny czuć było w całej naszej klasie. Nasze wiosenne kanapki zostały zjedzone, a po nich pozostały tylko puste talerze i zdjęcia.


Autor: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 27 2018
1 komentarz · 279 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

21.03.2018r. z okazji pierwszego dnia wiosny wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do ,,Oceaniki”, która znajduje się w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc.
,,Oceanika” to kompleks wielkoformatowych zbiorników o łącznej pojemności 250 tyś. litrów. Jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce. W akwariach można zobaczyć ryby z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata np.: rekiny, płaszczki, suma ludojada, rybę dwudyszną, mureny i wiele innych. Znajduje się tu również mnóstwo innych stworzeń wodnych np.: azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie.
Wyjątkową atrakcją jest niecka z tak zwanym akwarium dotykowym, gdzie dzieci mogły samodzielnie nakarmić ryby.
Oceanarium uczniowie zwiedzali wspólnie z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie opowiadali o malowniczym, wodnym świecie.
Po obejrzeniu wszystkich ekspozycji dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i przyrodniczych, podczas których mogły wykonać samodzielnie swoje mini akwaria oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o życiu rekinów.
To niezwykłe miejsce dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń i przeniosło w świat stworzeń, o których nawet nie mamy pojęcia.

autor tekstu: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 22 2018
1 komentarz · 303 czytań ·Drukuj
FINAŁ OBCHODÓW DNI MATEMATYKI I JĘZYKA POLSKIEGO


Po wielu konkurencjach i wyrównanej „walce” zarówno z matematyki jak i z j. polskiego nadszedł czas na ogłoszenie wyników.
Mistrzem Ortografii 2018 w kategorii klas VI-VII została Aleksandra Wójcik, natomiast wśród uczniów klas IV-V Sandra Mysiór.
Po dogrywce zaszczytny tytuł Mistrza Matematyki otrzymali: Kacper Szczęsny z kl.IV, Karol Prażuch z kl.V, Aleksandra Wójcik z kl.VI oraz Dominik Wójcik z kl.VII
Gratulujemy!!!
Po wysiłku intelektualnym i opanowaniu wiedzy nadszedł czas na praktykę. Ponieważ hasło tegorocznych obchodów brzmiało „MATEMATYKA I JĘZYK POLSKI OD KUCHNI” uczniowie otrzymali nie lada wyzwanie, a mianowicie samodzielne wykonanie pizzy. Po zadowolonych minach uczniów można wywnioskować, że to zadanie wykonali celująco.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 22 2018
1 komentarz · 197 czytań ·Drukuj
WIOSNA NA PARAPECIEMy uczniowie klasy 0 SP Miernów obserwując przyrodę podczas spacerów stwierdziliśmy, że wiosna depcze nam po piętach .Postanowiliśmy więc założyć w swojej klasie własną, wiosenną hodowlę roślin.
Zabraliśmy się do tego jak profesjonaliści. Zaopatrzeni w rękawice, ziemię, doniczki, wodę oraz sadzonki cebuli i nasiona rzeżuchy, sadziliśmy i sialiśmy je jak prawdziwi rolnicy.
Teraz pilnie pielęgnujemy i doglądamy naszych roślinek. I robimy to super! Bowiem już po kilku dniach nasza rzeżucha zazieleniła się, a cebula wypuściła piękne, zielone listki.
Już czekamy kiedy wszystko urośnie i oblizujemy ślinkę na samą myśl, gdy nasze rośliny znajdą się jako dodatek do smacznych, wiosennych kanapek, które wspólnie zrobimy i ze smakiem zjemy.

Autor: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 21 2018
1 komentarz · 251 czytań ·Drukuj