HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
SPOTKANIE POKOLEŃ 2020

Dzień 23 stycznia bieżącego roku to wyjątkowy dzień w naszej szkole i wyjątkowi goście. W tym dniu do naszej placówki przybyły babcie i dziadkowie na XIII już SPOTKANIE POKOLEŃ. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczycił nas Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz. Cieszymy się również z obecności naszych radnych Pani Wioletty Łątki i Pana Lucjana Adamczyk oraz sołtysa Pana Wita Wójcik. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń, która serdecznie powitała zgromadzonych na sali gości. Następnie zabrał głos Pan Wojewoda, który podziękował za zaproszenie oraz zwrócił się do dziadków, żeby pamiętali o tym, że w życiu nie jest na nic za późno, można się spełniać i realizować swoje marzenia w każdym wieku. ”Kilka lat temu też się nie spodziewałem, że będę wojewodą”-powiedział Pani Zbigniew Koniusz. Pogratulował dziadkom cudownych wnuków i życzył udanego świętowania. Następnie, głos zabrały dzieci, które pod okiem nauczycieli przygotowały bogaty i różnorodny program artystyczny. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Do życzeń dołączyli się również, Pan sołtys Wit Wójcik, Wioletta Łątka oraz Łucjan Adamczyk. Następnie wszystkie dzieci za piękny występ otrzymały słodycze, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Spotkanie umilił pięknym śpiewem zespół Przystań z Chrobrza oraz Bartłomiej Adamczyk
Spędzając wspólnie czas, w miłym towarzystwie była okazja nie tylko do rozmów, uśmiechu ale i wspólnego śpiewania.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom oraz wszystkim gościom za tak liczny udział w tej wyjątkowej uroczystości oraz Rodzicom za wsparcie i nieocenioną pomoc.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 23 2020
0 komentarzy · 252 czytań ·Drukuj
ZAJĘCIA FIZYKI W AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KRAKOWIE


W piątkowe popołudnie 17.01.2020 r. uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w wykładach w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Szkoła w Miernowie rozpoczęła współpracę z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej. Piątkowe pięciogodzinne zajęcia rozpoczęły cykl spotkań poświęconych nauczaniu fizyki przez doświadczenia i pokazy. Pierwsze zajęcia prowadzili dr inż. Paweł Janowski oraz mgr inż. Michał Kud. Na zajęciach w AGH można było się wiele nauczyć. Niekoniecznie przez suche fakty, wzory i obliczenia, ale i przez ciekawe doświadczenia i zabawy. Zajęcia o ruchu podobały się bardzo uczniom i nie mogą już doczekać się następnych zajęć o hydrostatyce i aerodynamice.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 18 2020
0 komentarzy · 248 czytań ·Drukuj
JASEŁKA NA SESJI RADY GMINY ZŁOTA


Dnia 30 grudnia 2019r. grupa uczniów z naszej szkoły gościła na sesji Rady Gminy w Złotej.
Uczniowie troszkę z humorem przedstawili jasełka bożonarodzeniowe przeplatane pięknymi kolędami. Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i słodki upominek. Mamy nadzieję, że nasz występ pozostanie dla wszystkich obecnych na sesji miłym wspomnieniem.

Zapraszamy do obejrzenia jasełek na stronie: www.youtube.com/watch?v=iVa-eMU8o3k

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 276 czytań ·Drukuj
WIZYTA PANA TADEUSZA PTAKA Z PODOPIECZNYMI Z PTASIEGO AZYLU


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gościł w naszej szkole Pan Tadeusz Ptak ze Złotej, wielki miłośnik wszelkich zwierząt. Pan Tadeusz od wielu lat na swojej posesji w Złotej hoduje ptaki, a od kilku miesięcy prowadzi Ptasi Azyl – Ptakolub. W prowadzeniu "ośrodka" pomaga mu Pan Jerzy Woźniak z Nieprowic, również pasjonat ptaków. Panowie zajmują się ptakami, które są ranne, znalezione lub po prostu do nich podrzucane. Pan Tadeusz przeprowadził w naszej szkole wspaniałą lekcję ornitologii. Panowie przywieźli ze sobą dwie sowy-puszczyki, które zostały wypuszczone w lesie obok szkoły, który stał się ich nowym domem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek o ptakach, zaprzyjaźnili się z sowami i obiecali, że będą o nie dbać i odwiedzać je podczas szkolnych spacerów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 283 czytań ·Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 18 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Już od rana rozbrzmiewały powitania w wielu językach europejskich, a na korytarzach słychać było uczniów śpiewających piosenki w języku angielskim. Sala gimnastyczna była przystrojona flagami państw europejskich oraz wyciętymi z brystolu postaciami dziewczynki i chłopca trzymającymi napisy w obcych językach. Jednym słowem zbliżał się finał kilkutygodniowych przygotowań do tego święta, którego organizatorem była pani Katarzyna Kopeć, nauczycielka języka angielskiego.
Celem tego święta było ukazanie uczniom ważności znaczenia uczenia się języków obcych, korzyści płynących z ich nauki oraz zachęcenie ich do propagowania nauki i różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tego międzynarodowego święta ustanowionego z inicjatywy Rady Europy i obchodzonego corocznie w całej Europie. Uczniowie pokrótce przedstawili historię i cel tego święta, śpiewali piosenki i odgrywali scenki w języku obcym, a także przeprowadzili konkurs podczas którego recytowane były wiersze ukazujące korzyści płynące z nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków Obcych wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił ich do nauki języków.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 260 czytań ·Drukuj
JASEŁKA

W czwartek, 19 grudnia 2019r. odbyły się w naszej szkole jak co roku Jasełka. Uczniowie będący aktorami śpierwali kolędy oraz recytowali wiersze, w których mowa była o tym, że należy żyć w zgodzie z Panem Bogiem, a wszystkie kryzysy życiowe uda nam się przejść.
Uczniowie życzyli spokoju, wiary, miłości, nadziei nie tyko w nadchodzące święta ale i na całe życie.
Niezwykłe widowisko, znakomicie zagrane dostarczyło wzruszeń i doznań estetycznych, pozwoliło przywołać atmosferę świąt Bożego narodzenia-czas wiary, nadziei i miłości, serdeczności i zgody między ludźmi. Na zakończenie Jasełek uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem.
Reżyserem tego przedstawienia był ks.K.Wrzesień.
Pani Ewa Książek wręczyła również dyplomy i nagrody w konkursie "Najpiękniejsza kartka świąteczna".

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 23 2019
0 komentarzy · 332 czytań ·Drukuj