HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
DZIEŃ DZIECKA W STAWISZYCACH

Dnia 1 czerwca już po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły gościli w Stawiszycach na Dniu Dziecka. Wszyscy bawili się świetnie. Tego dnia dopisały nie tylko humory, ale także pogoda. Dzieci z naszej szkoły przedstawiły program artystyczny, zatańczyły, zaśpiewały oraz zagrały.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Stawiszycach za zaproszenie i słodkie upominki.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia czerwiec 13 2019
0 komentarzy · 198 czytań ·Drukuj
RAJD ROWEROWY


W piątek 31 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Woli Chroberskiej. Już po raz kolejny Gminna Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze Złotej oraz Policja z Pińczowa zaprosili uczniów z Miernowa do wzięcia udziału w wycieczce rowerowej po malowniczym rejonie naszej gminy. Pogoda dopisała, młodzi cykliści sprawdzili swoją kondycję i rozpoczęli sezon rowerowych wycieczek. Dziękujemy organizatorom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie wycieczki oraz za pyszną kiełbaskę z ogniska oraz soki. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolnego czasu spodobała się naszym uczniom, że będą regularnie dbać o "formę" , aby za rok znów wybrać się na rowerowy szlak.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia czerwiec 13 2019
0 komentarzy · 154 czytań ·Drukuj
ZIELONA SZKOŁA 2019


Maj to idealna pora, żeby jeszcze przed sezonem wakacyjnym spędzić czas na poznawaniu pięknych zakątków Polski, szczególnie odpowiednia na górskie wędrówki. W tym roku organizatorzy zielonej szkoły postanowili zainspirować uczniów do bardziej czynnego wypoczynku i do dłuższych szlaków pieszych. Uczniowie oraz ich opiekunowie spędzili cudowny tydzień w Górach Stołowych. Rozpoczęli od zwiedzania kopalni w Złotym Stoku oraz zdobycia twierdzy w Kłodzku. Następnie zakwaterowali się i poznawali piękne uzdrowiskowe miasto Kudowa Zdrój. Uczniowie zachwyceni byli również widokami, a spacer po labiryncie między Błędnymi Skałami sprawił im ogromną radość. Niesamowitą lekcję historii przeżyli na zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Podziemnym Mieście Hitlera w Osówce. Palmiarnia była dla dzieci wspaniałą lekcją botaniki. A wycieczka do Skalnego Miasta w Czechach oraz przepiękne rzeźby w Szczelińcu Wielkim, o których przepięknie opowiadał pan przewodnik, zostaną na zawsze w pamięci uczestników górskiej wyprawy. Na zakończenie uczestnicy wycieczki odwiedzili refleksyjne i cudowne miejsca: kaplicę czaszek oraz sanktuarium w Wambierzycach. Wycieczki szkolne, wyjazdy na zieloną szkołę, organizowane przez naszych nauczycieli dostarczają uczniom olbrzymich wrażeń i wzruszeń, a jednocześnie staje się doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy z otaczającą dziecko rzeczywistością. Zapraszamy na kolejny wyjazd za rok.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 21 2019
0 komentarzy · 156 czytań ·Drukuj
PIKNIK RODZINNY

„Miej czas na Pracę, to cena sukcesu.
Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi.
Miej czas na Zabawę, to sekret młodości(...)”


Taka myśl przyświecała organizatorom I Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej w Miernowie, który odbył się 12 maja 2019 r. na terenie miernowskich błoni.
Nasz Rodzinny Piknik oferował coś dla ciała i coś dla ducha. W radosny nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły prezentując swoje niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne. Uczniowie przygotowali występ pt. „Rodzina to mój skarb”. Kontynuacją występów artystycznych było przedstawienie pt. „ Rzepka”- niespodzianka w wykonaniu rodziców oraz koncert naszego absolwenta Bartłomieja Adamczyka. Na Pikniku ważnym elementem programu były zawody sportowe i konkursy z nagrodami, które dawały uczestnikom sporą dawkę dobrego humoru:). Nawet deszczowa aura nie zepsuła zabawy, zgromadzeni goście przenieśli się do budynku szkoły, gdzie odbył się koncert zespołu „Przystań” z Chrobrza oraz zabawa taneczna z zespołem Milton.
Na pikniku mogliśmy posmakować kiełbasek z grilla oraz pysznego domowego ciasta. Jak to na prawdziwej majówce bywa, wszystkie miejsca były wypełnione gwarem świetnie bawiących się gości, uczniów z rodzinami, pracowników szkoły oraz mieszkańców Miernowa i okolic. Wspólna zabawa nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli-sponsorów i Przyjaciół Szkoły, którzy szczodrze przyczynili się do atmosfery Pikniku. Gorące podziękowania kierujemy do:
- głównych sponsorów Pikniku czyli wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Miernowie, którzy aktywnie włączyli się w jego organizację
- sponsora nagród w konkursach, czyli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:
- Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Miernów oraz Koła Gospodyń w Stawiszycach,
Dziękujemy za przybycie na piknik Radnym Gminy Złota oraz Pani Grażynie Domańskiej, która reprezentowała Panią Wojewodę Agatę Wojtyszek. Dziękujemy również Pani Wojewodzie oraz Panu Lucjanowi Adamczykowi za słodycze dla wszystkich dzieci.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 15 2019
0 komentarzy · 168 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTA MAJOWE

„ Naród z królem, król z narodem…..” - oto hasło tegorocznej akademii Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 25 kwietnia br. uczniowie klasy VI, pod kierunkiem p. Agnieszki Haruzy, zarysowali wszystkim zebranym tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli. Uroczystości towarzyszyła recytacja poezji patriotycznej oraz część narracyjna . Nasi aktorzy wcielili się w role postaci historycznych z XVIII wieku: Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego. Kolejny raz usłyszeliśmy pieśń :"Witaj majowa jutrzenko" w wykonaniu uczennic z kl.VII. Kolejna akademia majowa ….za rok, ale hasła wygłaszane podczas tego spotkania są ponadczasowe !

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 29 2019
0 komentarzy · 205 czytań ·Drukuj
FESTYN NAUKOWY

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Czy są wśród naszych uczniów przyszli naukowcy? Ależ oczywiście, że tak. A nawet jeśli są nieświadomi wyboru drogi naukowej, to z pewnością takie przedsięwzięcie jak Festyn Naukowy zainteresuje ich naukami ścisłymi, które wcale nie są takie trudne.
W piątkowy wieczór 26 kwietnia 2019, Szkoła Podstawowa w Miernowie zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. Uczniowie mieli możliwość „dotknięcia nauki”, czyli samodzielnego przeprowadzenia nieskomplikowanych eksperymentów z dziedzin takich jak chemia, czy fizyka. Daje to sygnał, że przekazywanie wiedzy metodami doświadczalnymi ma o wiele większą skuteczność niż książka – pobudza wyobraźnię, kreatywność, zaszczepia zainteresowanie przedmiotami ścisłymi a przede wszystkim daje dużo radości. Festyn zakończyła projekcja wspaniałego filmu „Cudowny chłopak”, który na pewno na długo pozostanie w pamięci i sercach uczniów. Ta piękna opowieść wzrusza do łez, uczy tolerancji i akceptacji, uświadamia, że człowiek ma w sobie moc, by czynić dobro, a pojęcie wielkich czynów ma różnoraki wymiar.
"Chcę, żeby moi wychowankowie, kończąc szkołę, mieli niezachwianą pewność, że w przyszłości, którą sobie zbudują, wszystko jest możliwe."
Lawrence Tushman (dyrektor szkoły)


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 29 2019
0 komentarzy · 217 czytań ·Drukuj