HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,002
Najnowszy użytkownik: Matthewhutle
WIZYTA MIKOŁAJA


Jak co roku, 6 grudnia w naszej szkole podtrzymywana jest tradycja mikołajkowa. Od samego rana przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1, ubrane w czerwone bluzki i mikołajowe, czerwone czapki wyczekiwały wizyty upragnionego gościa, który przybył o godzinie 9.00.
Na powitanie wyczekiwanego gościa uczniowie zaśpiewali piosenkę, zatańczyli taniec. Siadając na kolanach Mikołaja zapewniali, że byli grzeczni i słuchali nauczycieli oraz swoich rodziców. Mikołaj podarował dzieciom paczki z prezentami, które zawierały zabawki oraz słodycze.
Dzieci z uśmiechem na twarzach podziękowali Mikołajowi i poprosili go aby odwiedził ich za rok.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 11 2018
2 komentarze · 205 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW


W dniu 05.12.2018 r. r miało miejsce w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie – ślubowanie przedszkolaków. W tej ważnej dla przedszkolaków uroczystości brali udział ich rodzice, Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor Bogusławą Gieroń oraz starsi koledzy. Aby zostać prawowitymi członkami naszego przedszkola , nasze pociechy musiały wykazać się umiejętnościami muzycznymi, tanecznymi oraz recytatorskimi. Następnie w obecności wszystkich gości powtarzali słowa przysięgi:
PRZYRZEKAMY co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą.
PRZYRZEKAMY nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać.
PRZYRZEKAMY zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować.
PRZYRZEKAMY choć jesteście jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali.

Następnie Pani Dyrektor Bogusława Gieroń dotknęła kredką ramienia każdego dziecka wypowiadając słowa „pasuję Cię na przedszkolaka” i tym samym przedszkolaki zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyli ślubowanym przedszkolakom dyplomy oraz medale super przedszkolaka. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości ślubowania.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 05 2018
6 komentarzy · 294 czytań ·Drukuj
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA

Przed główną atrakcją wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie.
Park trampolin Gojump - to jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Gojump sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 04 2018
1 komentarz · 180 czytań ·Drukuj
ZABAWA ANDRZEJKOWA


Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 29 listopada 2018r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI i VII. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy, losowanie zawodów oraz szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili wraz z prowadzącym dyskotekę DJ Łukaszem.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
1 komentarz · 146 czytań ·Drukuj
SPEKTAKL W KAZIMIERSKIM OŚRODKU KULTURYW dniu 15 listopada 2018 roku przedszkolaki i uczniowie klasy I i II wybrali się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl pt,, Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci głośno odpowiadały na zadawane im pytania. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza ,, Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę pt,,Fantazja”.
Wcześniej, przed przedstawieniem dzieci wraz z opiekunami ok. półtorej godziny spędziły na basenie bawiąc się w kulkolandii, a po zjedzeniu śniadania, spacerkiem przeszliśmy do Domu Kultury na spektakl Kieleckiego Teatru Lalek.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
1 komentarz · 133 czytań ·Drukuj
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 9 listopada społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły i nauczyciele uczestniczyli w akademii, by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym spotkaniu wziął udział p. wójt Tadeusz Sułek z małżonką, Kierownik Referatu Oświaty przy Gminie Złota p. Anna Niedbalska, radni: p. Jan Lewandowski, p. Lucjan Adamczyk, p. Wioletta Łątka. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu flagi państwowej nastąpiła krótka lekcja historii przybliżająca czasy, w których Polska walczyła o upragnioną wolność. Następnie uczennice z koła tanecznego zaprezentowały zachwycający taniec z biało-czerwonymi szarfami. Nastroje i emocje tamtej epoki zostały przywołane dzięki patriotycznym pieśniom w wykonaniu wszystkich obecnych oraz uczniów kl. IV, V, VI, VII, VIII. Na zakończenie uroczystości, pan wójt Tadeusz Sułek podziękowała uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowały panie: Agnieszka Haruza oraz Ewa Książek.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 12 2018
0 komentarzy · 323 czytań ·Drukuj