HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 132
Najnowszy użytkownik: Adrielarsninc
WIOSENNE KANAPKI

Na naszym klasowym parapecie w klasie 0 SP Miernów wiosna w pełni, więc postanowiliśmy wykorzystać naszą hodowlę rzeżuchy i cebuli do zrobienia wiosennych kanapek.
Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne nam składniki: pomidory, ogórki, rzodkiewkę, ser żółty, wędlinę, chleb oraz masło i zabraliśmy się ochoczo do pracy. Co prawda trochę się napracowaliśmy jednak było warto.
Wyczarowaliśmy wspólnie kolorowe, apetycznie wyglądające kanapki i posypaliśmy je naszą rzeżuchą i szczypiorkiem. Potem poczęstowaliśmy nimi naszych starszych kolegów i wychowawców klas. Nawet Pani Dyrektor się skusiła.
Wszystko smakowało znakomicie, a wyobraźcie sobie jak pachniało! Zapach wiosny czuć było w całej naszej klasie. Nasze wiosenne kanapki zostały zjedzone, a po nich pozostały tylko puste talerze i zdjęcia.


Autor: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 27 2018
0 komentarzy · 210 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

21.03.2018r. z okazji pierwszego dnia wiosny wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do ,,Oceaniki”, która znajduje się w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc.
,,Oceanika” to kompleks wielkoformatowych zbiorników o łącznej pojemności 250 tyś. litrów. Jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce. W akwariach można zobaczyć ryby z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata np.: rekiny, płaszczki, suma ludojada, rybę dwudyszną, mureny i wiele innych. Znajduje się tu również mnóstwo innych stworzeń wodnych np.: azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie.
Wyjątkową atrakcją jest niecka z tak zwanym akwarium dotykowym, gdzie dzieci mogły samodzielnie nakarmić ryby.
Oceanarium uczniowie zwiedzali wspólnie z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie opowiadali o malowniczym, wodnym świecie.
Po obejrzeniu wszystkich ekspozycji dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i przyrodniczych, podczas których mogły wykonać samodzielnie swoje mini akwaria oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o życiu rekinów.
To niezwykłe miejsce dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń i przeniosło w świat stworzeń, o których nawet nie mamy pojęcia.

autor tekstu: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 22 2018
0 komentarzy · 213 czytań ·Drukuj
FINAŁ OBCHODÓW DNI MATEMATYKI I JĘZYKA POLSKIEGO


Po wielu konkurencjach i wyrównanej „walce” zarówno z matematyki jak i z j. polskiego nadszedł czas na ogłoszenie wyników.
Mistrzem Ortografii 2018 w kategorii klas VI-VII została Aleksandra Wójcik, natomiast wśród uczniów klas IV-V Sandra Mysiór.
Po dogrywce zaszczytny tytuł Mistrza Matematyki otrzymali: Kacper Szczęsny z kl.IV, Karol Prażuch z kl.V, Aleksandra Wójcik z kl.VI oraz Dominik Wójcik z kl.VII
Gratulujemy!!!
Po wysiłku intelektualnym i opanowaniu wiedzy nadszedł czas na praktykę. Ponieważ hasło tegorocznych obchodów brzmiało „MATEMATYKA I JĘZYK POLSKI OD KUCHNI” uczniowie otrzymali nie lada wyzwanie, a mianowicie samodzielne wykonanie pizzy. Po zadowolonych minach uczniów można wywnioskować, że to zadanie wykonali celująco.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 22 2018
0 komentarzy · 129 czytań ·Drukuj
WIOSNA NA PARAPECIEMy uczniowie klasy 0 SP Miernów obserwując przyrodę podczas spacerów stwierdziliśmy, że wiosna depcze nam po piętach .Postanowiliśmy więc założyć w swojej klasie własną, wiosenną hodowlę roślin.
Zabraliśmy się do tego jak profesjonaliści. Zaopatrzeni w rękawice, ziemię, doniczki, wodę oraz sadzonki cebuli i nasiona rzeżuchy, sadziliśmy i sialiśmy je jak prawdziwi rolnicy.
Teraz pilnie pielęgnujemy i doglądamy naszych roślinek. I robimy to super! Bowiem już po kilku dniach nasza rzeżucha zazieleniła się, a cebula wypuściła piękne, zielone listki.
Już czekamy kiedy wszystko urośnie i oblizujemy ślinkę na samą myśl, gdy nasze rośliny znajdą się jako dodatek do smacznych, wiosennych kanapek, które wspólnie zrobimy i ze smakiem zjemy.

Autor: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 21 2018
0 komentarzy · 186 czytań ·Drukuj
WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY

Wiosna coraz bliżej, więc uczniowie klasy 0 SP Miernów nie mogąc się już jej doczekać postanowili pójść na jej poszukiwanie.
Dzieci szukały oznak wiosny w pobliskim parku. Wyposażone w lupy, z uśmiechem na buziach przyglądały się drzewom i krzewom, starając się dostrzec pierwsze pąki na gałęziach. Oglądały kiełkującą trawę, wypatrywały i nasłuchiwały śpiewu ptaków. Obserwowały różne zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny. Podczas spaceru ni stąd, ni zowąd przyfrunął piękny, żółty motyl, wprawiając w zachwyt małych obserwatorów przyrody. Teraz już wszyscy byli pewni, że wiosna jest tuż, tuż.

autor: Anna Kowalska

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 20 2018
0 komentarzy · 203 czytań ·Drukuj
DZIEŃ MATEMATYKI I JĘZYKA POLSKIEGO OD KUCHNI

„Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo” – to motyw przewodni XXIV Tygodnia Kultury Języka w Województwie Świętokrzyskim, który odbywał się w dniach 7 – 12 marca. W tym czasie podczas wielu wydarzeń w całym województwie uświadamiano wielką rolę języka ojczystego w życiu człowieka. W naszej szkole w marcu dla dzieci przygotowano ciekawe zajęcia, konkursy, których celem było zachęcenie do pogłębiania wiedzy o języku polskim. Uczniowie dobrze się bawili, rozwiązując przydzielone im zadania, świetnie sobie również poradzili ze znajomością ortografii
12 marca obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Jak co roku odbył się w naszej szkole również turniej o tytuł -Mistrza Matematyki.
Przewodnim hasłem Dnia Matematyki i Języka Polskiego było:"MATEMATYKA I JĘZYK POLSKI OD KUCHNI".
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 15 2018
0 komentarzy · 128 czytań ·Drukuj