HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
WYJAZD DO KAZIMIERSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Cała społeczność uczniowska wybrała się na wycieczkę się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na spektakle teatralne. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa zaprezentował sztukę pt. "Alladyn...Baśń Tysiąca i Jednej Nocy" dla klas młodszych. Widzowie poznali barwną historię Alladyna, złego wezyra Jafara oraz pięknej Jasminy. Inspirowany orientalnymi elementami spektakl przybliżył dzieciom kulturę Bliskiego Wschodu. Baśniowy nastrój sprawiły ciekawe, barwne kostiumy oraz przygotowana scenografia a niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz efektów świetlnych w wykonaniu ducha lampy. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl , którego tematyka dotyczyła mitów i umiejętności ich zrozumienia. Zostały zaprezentowane losy bogów, herosów i zwykłych ludzi na podstawie mitologii greckiej. Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych, stworzyły ciekawe widowisko teatralne. Spotkanie z Zeusem, Prometeuszem, Heraklesem czy Syzyfem uczniowie śledzili niezwykle uważnie, było to doskonałe widowisko artystyczne, które zaprasza uczniów do pogłębienie wiedzy z zakresu literatury antycznej.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 24 2019
0 komentarzy · 48 czytań ·Drukuj
11 LISTOPADA


Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Uczniowie klasy V i VI recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii. Montaż słowno – muzyczny przygotowała p. Agnieszka Haruza.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 13 2019
0 komentarzy · 74 czytań ·Drukuj
SZKOŁA DO HYMNU


8 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji
„ Szkoła do hymnu”. O godz. 11:11 zostały odśpiewane cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 12 2019
0 komentarzy · 75 czytań ·Drukuj
WYJAZD NA BASEN


Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach na basenie. Wyjazdy organizowane są w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz innej formy wychowania fizycznego.
Wyjazdy na basen są świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 12 2019
0 komentarzy · 75 czytań ·Drukuj
1 LISTOPADA


"Dla tych, którzy odeszli"

Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.

Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień -
Pierwszy dzień
Listopada.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie z klasy V wraz opiekunem p. Agnieszką Haruza wybrali się na cmentarz w Probołowicach oraz w Jurkowie. Porządkowali grób poległych żołnierzy oraz grób Jana Jasińskiego. Wykonane prace świadczą o tym, że uczniowie wychowani w duchu patriotyzmu pamiętają o Polakach poległych w obronie ojczyzny.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia listopad 12 2019
0 komentarzy · 88 czytań ·Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej


Dnia 10 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej , na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzie. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy VII i VIII pod kierunkiem p. Artura Haruzy. Uczniowie słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia październik 21 2019
0 komentarzy · 87 czytań ·Drukuj