HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
INFORMACJA
Drodzy Rodzice. Szanowni Opiekunowie,
od dnia 25.03.2020 r. systematycznie odbywa się będą lekcje zdalne. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. zostają one wprowadzone w pracy z uczniami naszej szkoły. Realizować będziemy tematy oraz zadania na bieżąco zgodnie z planem lekcji (dotyczy klas V-VIII) - tzn. lekcje rozpoczynają się o 7:30 i nauka odbywa się według planu lekcji, z uwzględnieniem przerw. Młodsze dzieci - z racji tego, że w domach przeważnie jest jeden komputer, mogą wykonywać pracę bez użycia komputera. Jeżeli obecna sytuacja będzie się przedłużała, nauka zdalna będzie doskonalona, co pozwoli na zakończenie realizowania podstawy programowej w obecnym roku szkolnym. Zakres zadawanych prac nie będzie zbyt obszerny, a termin wykonania zadań będzie dostosowany do możliwości uczniów.
Drodzy Rodzice, bardzo proszę o zachęcanie dzieci do samodzielnej i systematycznej pracy. Wspierajcie dzieci, lecz nie wyręczajcie ich w wykonywaniu zadań. Bądźcie w stałym kontakcie z nauczycielami, z dyrekcją (nauczyciele przekazali Wam numery swoich telefonów, mają też założone konta na Messenger). Zdaję sobie sprawę, że jest to trudna praca dla Was i bardzo absorbująca. Nauczyciele będą doskonalić formy przekazu.
Rodzicu dzieci przedszkolnych, wykorzystaj czas dla swojego dziecka na większe jego usamodzielnienie (pomoc dzieci w sprzątaniu, gotowaniu, samodzielnym ubieraniu się). Poświęć czas na rozmowy na różnorodne tematy – to wzbogaci jego słownictwo. Poświęć czas na czytanie dziecku i z dziećmi. Wykorzystaj programy edukacyjne i gry planszowe. Korzystaj z porad i propozycji nauczycieli.
Rodzicu dzieci w klasach I,II, III zwracam się z prośbą do abyście czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły wykorzystali na: wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich, objaśnianie. Głośne czytanie i słuchanie tekstu czytanego to najlepsza metoda nauki czytania. Za pośrednictwem aplikacji Messenger nauczyciele będą dawać propozycje prac plastycznych, technicznych, eksperymentów, linki do słuchowisk, audycji radiowych, zabaw on-line.
Aspekty matematyczne: ważenie, odmierzanie, obliczanie, możliwe jest na poziomie prac domowych. Wykorzystanie gier planszowych, przegrana, wygrana to aspekt związany z rozumieniem emocji.
Rodzicu uczniów klas V-VIII, forma zdalnego nauczania została przedstawiona uczniom przez nauczycieli ich uczących. Został też ustalony termin konsultacji ucznia i rodzica z nauczycielem. Logowanie, przesyłanie generowanie to dla uczniów dodatkowa nauka. Wspierajcie uczniów w systematycznej pracy. Zwracajcie uwagę na etykietę językową i kulturę wypowiadania się.
Drodzy Rodzice, jeżeli macie jakieś problemy, zastrzeżenia co do pracy nauczycieli – proszę o kontakt.

Z poważaniem
Dyrektor SP Miernów
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia marzec 24 2020
0 komentarzy · 82 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?