HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
INFORMACJA


Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Miernowie informuje, że w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach lekcje w naszej placówce odbywają się w sposób zdalny.
Nauczyciele, sprostali nowemu wyzwaniu, uczniowie nie są skazami na przymusową przerwę w nauce. Kadra pedagogiczne wypracowała nowe metody i formy pracy, zajęcia szkolne od poniedziałku 17.03.2020r. prowadzane są online, od godziny 9.00 do 13.00. Nauczyciele systematycznie, zgodnie z tygodniowym planem zajęć przygotowują i przekazują uczniom pakiet materiałów dotyczących realizowanego tematu. Codziennie nauczyciele przesyłają każdemu dziecku m.in. własne nagrania video, film wprowadzające do tematu lekcji, instrukcje jak wykonać poszczególne zadania i ćwiczenia utrwalające. Nauczyciele korzystają również z gotowych narzędzi, dostępnych w Internecie pomocy dydaktycznych takich jak e-podręczniki. Uczniowie w określonym czasie wykonują zlecone zadania i ćwiczenia, efekty swojej pracy odsyłają do sprawdzenia, następnie otrzymują od nauczycieli informację zwrotną dotyczącą poprawności wykonanych zadań. Uczniowie korzystają także z zabranych ze szkoły podręczników oraz zeszytów ćwiczeń do wszystkich przedmiotów.
Aby usprawnić komunikację nauczyciel-uczeń, uczniowie starszych klas założyli grupy na portalach społecznościowych. Konsultacje z nauczycielami odbywają się z wykorzystaniem komunikatorów m.in. takich, jak Messenger, przez pocztę elektroniczną oraz telefonicznie. Uczniowie otrzymają również w najbliższym czasie konta do platformy edukacyjnej Microsoft Education 365, będą korzystać z narzędzi Microsoft Teams.
Jednocześnie nauczyciele zachęcają uczniów do korzystania z edukacyjnych stron internetowych takich jak: Centralna Komisja Egzaminacyjna, Scholaris, Lektury.gov.pl, WolneLektury.pl, Ninateka, Matzoo, SzaloneLiczby.pl, Khan Academy, Pistacja TV, Edupuzzle, LearningApps.org.
Nad prawidłowym przebiegiem procesu zdalnego nauczania czuwa dyrektor placówki, który pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi nauczycielami i rodzicami.
W razie pytań i wątpliwości prosimy rodziców o kontakt z wychowawcami.

Dyrektor
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia marzec 18 2020
0 komentarzy · 13 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?