HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 18 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Już od rana rozbrzmiewały powitania w wielu językach europejskich, a na korytarzach słychać było uczniów śpiewających piosenki w języku angielskim. Sala gimnastyczna była przystrojona flagami państw europejskich oraz wyciętymi z brystolu postaciami dziewczynki i chłopca trzymającymi napisy w obcych językach. Jednym słowem zbliżał się finał kilkutygodniowych przygotowań do tego święta, którego organizatorem była pani Katarzyna Kopeć, nauczycielka języka angielskiego.
Celem tego święta było ukazanie uczniom ważności znaczenia uczenia się języków obcych, korzyści płynących z ich nauki oraz zachęcenie ich do propagowania nauki i różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tego międzynarodowego święta ustanowionego z inicjatywy Rady Europy i obchodzonego corocznie w całej Europie. Uczniowie pokrótce przedstawili historię i cel tego święta, śpiewali piosenki i odgrywali scenki w języku obcym, a także przeprowadzili konkurs podczas którego recytowane były wiersze ukazujące korzyści płynące z nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków Obcych wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił ich do nauki języków.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 140 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?