HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
FESTYN NAUKOWY

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Czy są wśród naszych uczniów przyszli naukowcy? Ależ oczywiście, że tak. A nawet jeśli są nieświadomi wyboru drogi naukowej, to z pewnością takie przedsięwzięcie jak Festyn Naukowy zainteresuje ich naukami ścisłymi, które wcale nie są takie trudne.
W piątkowy wieczór 26 kwietnia 2019, Szkoła Podstawowa w Miernowie zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. Uczniowie mieli możliwość „dotknięcia nauki”, czyli samodzielnego przeprowadzenia nieskomplikowanych eksperymentów z dziedzin takich jak chemia, czy fizyka. Daje to sygnał, że przekazywanie wiedzy metodami doświadczalnymi ma o wiele większą skuteczność niż książka – pobudza wyobraźnię, kreatywność, zaszczepia zainteresowanie przedmiotami ścisłymi a przede wszystkim daje dużo radości. Festyn zakończyła projekcja wspaniałego filmu „Cudowny chłopak”, który na pewno na długo pozostanie w pamięci i sercach uczniów. Ta piękna opowieść wzrusza do łez, uczy tolerancji i akceptacji, uświadamia, że człowiek ma w sobie moc, by czynić dobro, a pojęcie wielkich czynów ma różnoraki wymiar.
"Chcę, żeby moi wychowankowie, kończąc szkołę, mieli niezachwianą pewność, że w przyszłości, którą sobie zbudują, wszystko jest możliwe."
Lawrence Tushman (dyrektor szkoły)


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 29 2019
0 komentarzy · 331 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?