HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
BOŻE NARODZENIE W STANACH ZJEDNOCZYCH ORAZ WIELKIEJ BRYTANII


Dnia 23 listopada 2020 r. podczas szkolnych zajęć lekcyjnych online z j.angielskiego, prowadzonych przez nauczycielkę tego przedmiotu, panią Katarzynę Kopeć, została przeprowadzona lekcja, której priorytetowym celem było ukazanie uczniom kl. III różnicy w obchodach Świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych Ameryki (in the USA) oraz Wielkiej Brytanii (in the UK). Zajęcia odbyły się przez Internet, za pomocą jednego z komunikatorów internetowych z którego korzysta na co dzień szkoła w czasie zajęć zdalnych. Poprzez udostępnienie ekranu w komunikatorze internetowym, uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną w programie Microsoft PowerPoint, gdzie zapoznali się z najważniejszymi tradycjami i obyczajami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w USA i UK. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentacje, zadając przy tym wiele pytań odnośnie różnic w obchodach Świąt Bożego Narodzenia w tych dwóch krajach anglojęzycznych. Największym zainteresowaniem wśród dzieci, cieszyły się dekoracje świąteczne domów w USA oraz sposób ugoszczenia Świętego Mikołaja zarówno w USA jak i UK. Ponadto, uczniowie wykonali przepiękne ozdoby świąteczne takie jak m.in.: prezenty, postać Świętego Mikołaja, renifera z saniami, niektóre z dań Bożonarodzeniowych spożywane w tych krajach, jak również choinkę świąteczną. Bez wątpienia prezentacja ta, przyczyniła się do pogłębienia wiedzy uczniów dotyczącej zwyczajów świątecznych w wyżej wymienionych krajach anglojęzycznych.
spmiernow dnia grudzień 04 2020
0 komentarzy · 2 czytań ·Drukuj
OGŁOSZENIE
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. Od dnia jutrzejszego wraca nauka zdalna dla kl. I-III. Model pracy będzie taki jaki został ustalony przez nauczycieli z rodzicami.
Zdaje sobie sprawę z trudności jakie spadają na Was rodziców, opiekunów uczniów najmłodszych. Wierzcie nam Państwo, ze dla kadry pedagogicznej jest to również niełatwe, ale dla wspólnego dobra musimy wszyscy pokonać te trudności i stosować się do zasad, które wprowadził Rząd.
Uczniowie kl. IV-VIII nadal pracują zdalnie. Proszę o informację, jeżeli dzieci napotkają jakieś trudności.
Życzę zdrowia i cierpliwości.

Z poważaniem
Dyrektor SP Miernów
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia listopad 08 2020
0 komentarzy · 51 czytań ·Drukuj
OGŁOSZENIE
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE
Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez Rząd, od 24.10.2020, cała Polska staje się czerwoną strefą. W związku z tym, od poniedziałku 26.10.2020 r. wprowadzamy zdalne nauczanie dla klas IV-VIII.
Zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Proszę, aby uczniowie obecni byli w tym czasie przy komputerach.
Uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne uczęszczają do szkoły na zasadach dotychczasowych.
O zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie szkoły.

Dyrektor
Bogusława Gieroń
spmiernow dnia październik 23 2020
0 komentarzy · 82 czytań ·Drukuj
ZAJĘCIA O KORONAWIRUSIE

Dnia 21 października 2020 r. w ramach Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest nauczycielka j. angielskiego pani Katarzyna Kopeć, w naszej szkole odbyły się zajęcia, których priorytetowym celem było przedstawienie uczniom kl. IV zasad bezpieczeństwa i postępowania w dobie pandemii koronawirusa (Covid 19). Uczniowie wraz z nauczycielem prowadzącym wykonali gazetkę na której widnieją najważniejsze wymogi sanitarne pomagające w walce z koronawirusem, wytyczne odnoszące się do higieny osobistej, prawidłowe nakładanie i zdejmowanie maseczki ochronnej, symptomy świadczące o tym, że jesteśmy zarażeni Covid 19, jak również zasady postępowania w przypadku zachorowania. Podopieczni chętnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się duża wiedzą na temat koronawirusa. Z ogromnym zaangażowaniem i podekscytowaniem oglądali krótkie filmiki na tablicy interaktywnej znajdującej się w klasie, które były odpowiedzią na najbardziej intrygujące ich pytania. Filmiki w bardzo przystępny i przyjazny uczniowi sposób, zobrazowały czym są wirusy i z czego się składają oraz jak wygląda koronawirus i skąd wzięła się jego nazwa. Ponadto, zostały wyjaśnione takie pojęcia jak pandemia, zakażenie czy kwarantanna. Uczniowie dowiedzieli się jak może dojść do zakażenia koronawirusem oraz w jaki sposób i gdzie są leczone osoby zakażone. Bez wątpienia wszystkie te wiadomości sprawiły, że uczniowie stali się bardziej świadomi swoich zachowań w czasie panującej epidemii oraz wiedzą na co mają zwrócić szczególną uwagę, aby chronić przed zachorowaniem siebie i innych.
spmiernow dnia październik 23 2020
0 komentarzy · 74 czytań ·Drukuj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Pomimo wielkich obaw i niepewności, uczniowie po kilku miesiącach wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Szkoły będą jednak pracowały według nowych zasad. Wracamy wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Sama inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Miernowie też wyglądała trochę inaczej niż zwykle.W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu na sali gimnastycznej. Uczniowie spotkali się tylko ze swoimi wychowawcami, którzy przedstawili niezbędne informacje co do organizacji nauczania oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie naszej szkoły. Uczniowie zadni wiedzy i uśmiechnięci cieszą się ze spotkania z kolegami oraz swoimi nauczycielami.Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia wrzesień 03 2020
0 komentarzy · 238 czytań ·Drukuj
INFORMACJA DYREKTORA
Proszę o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Szkole Podstawowe w Miernowie w roku szkolnym 2020/2021 od 1 września do odwołania.

Procedury w załączniku.
PROCEDURY
spmiernow dnia sierpień 31 2020
0 komentarzy · 162 czytań ·Drukuj