HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 816
Najnowszy użytkownik: pawekpEdyb
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 24 listopada 2016r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy, losowanie zawodów oraz szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili wraz z prowadzącym dyskotekę DJ Łukaszem.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 26 2016
0 komentarzy · 13 czytań ·Drukuj
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Scenariusz uroczystości obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas III-VI pod kierunkiem pani Wandy Wójcik i pani Ewy Książek.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 19 2016
0 komentarzy · 22 czytań ·Drukuj
KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC" ROZTRZYGNIĘTY

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym w naszej szkole został zorganizowany konkurs. Adresatami konkursu byli uczniowie klas starszych, a jego tematem był różaniec. Uczestnicy konkursu wykonywali różaniec dowolną techniką wykorzystując przy tym najróżniejsze materiały. Dnia 3 listopada komisja oceniła wykonane przez chętnych uczniów różańce. Poziom prac był dość wyrównany, wszyscy uczestnicy włożyli dużo pracy i pomysłowości w ich wykonanie , dlatego każdy uczeń biorący udział w konkursie został nagrodzony. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń wraz z Ks. Proboszczem Krzysztofem Wrześniem, który ufundował upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 05 2016
0 komentarzy · 40 czytań ·Drukuj
CZCIMY PAMIĘĆ TYCH, KTÓRZY ODESZLI


„Umarłych wieczność dotąd trwa dokąd pamięcią się im płaci…”
W. Szymborska

W dniu 25 października 2016 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miernowie wraz z p. Agnieszką Haruza udali się na Cmentarz w Probołowicach. Odwiedzili i uporządkowali grób Pamięci Nieznanych Żołnierzy Poległych w okresie II wojny światowej, zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 03 2016
0 komentarzy · 39 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO KRAKOWA NA INTERAKTYWNĄ WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO


19 października dzieci z grupy 3, 4,5 i 6-latków wraz ze swoimi paniami oraz rodzicami wyjechały do Krakowa na największą w Polsce interaktywną wystawę klocków lego. Wystawa ta łączyła zabawę i edukację. Dzieci zachwyciły się eksponatami przedstawiającymi postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Można było zobaczyć między innymi największy na świecie samolot prezydencki- „Air Force One” wykonany z miliona klocków. Takie zestawienie pozwala nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii i architektury. Chłopcy zachwycali się figurą Rafała Sonika i jego quada oraz makietę przedstawiającą oblężenie zamku smoka, w której wykorzystano 3500 mini figur rycerzy, mieszczan, żeglarzy wspaniale prezentowali się również piraci z Karaibów. Dziewczynki oglądały z ciekawością makietę zamku w baśniowym stylu oraz cyrk, gdzie mieści się arena, pojazdy oraz zwierzęta. Efektownym uzupełnieniem całości były mechanizmy aktywizujące dzieci. Makiety wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy umożliwiały samodzielne uruchamianie eksponatów, co bardzo podobało się najmłodszym.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 03 2016
0 komentarzy · 32 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Młodzi artyści z klasy V i VI piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczyli nauczycielom kwiaty oraz magiczne kamienie z napisem „love”, które mają nieść dużo zdrowia, cierpliwości oraz spełniać wszystkie marzenia. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Bogusława Gieroń złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora, które w tym roku otrzymali Artur Haruza i Izabela Ziętara.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 13 2016
0 komentarzy · 58 czytań ·Drukuj