HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,411
Najnowszy użytkownik: EllAttilm
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
ZAJĘCIA FIZYKI NA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KRAKOWIE
Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia styczeń 18 2020
0 komentarzy · 0 czytań ·Drukuj
JASEŁKA NA SESJI RADY GMINY ZŁOTA


Dnia 30 grudnia 2019r. grupa uczniów z naszej szkoły gościła na sesji Rady Gminy w Złotej.
Uczniowie troszkę z humorem przedstawili jasełka bożonarodzeniowe przeplatane pięknymi kolędami. Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i słodki upominek. Mamy nadzieję, że nasz występ pozostanie dla wszystkich obecnych na sesji miłym wspomnieniem.

Zapraszamy do obejrzenia jasełek na stronie: www.youtube.com/watch?v=iVa-eMU8o3k

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 27 czytań ·Drukuj
WIZYTA PANA TADEUSZA PTAKA Z PODOPIECZNYMI Z PTASIEGO AZYLU


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gościł w naszej szkole Pan Tadeusz Ptak ze Złotej, wielki miłośnik wszelkich zwierząt. Pan Tadeusz od wielu lat na swojej posesji w Złotej hoduje ptaki, a od kilku miesięcy prowadzi Ptasi Azyl – Ptakolub. W prowadzeniu "ośrodka" pomaga mu Pan Jerzy Woźniak z Nieprowic, również pasjonat ptaków. Panowie zajmują się ptakami, które są ranne, znalezione lub po prostu do nich podrzucane. Pan Tadeusz przeprowadził w naszej szkole wspaniałą lekcję ornitologii. Panowie przywieźli ze sobą dwie sowy-puszczyki, które zostały wypuszczone w lesie obok szkoły, który stał się ich nowym domem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek o ptakach, zaprzyjaźnili się z sowami i obiecali, że będą o nie dbać i odwiedzać je podczas szkolnych spacerów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 19 czytań ·Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 18 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Już od rana rozbrzmiewały powitania w wielu językach europejskich, a na korytarzach słychać było uczniów śpiewających piosenki w języku angielskim. Sala gimnastyczna była przystrojona flagami państw europejskich oraz wyciętymi z brystolu postaciami dziewczynki i chłopca trzymającymi napisy w obcych językach. Jednym słowem zbliżał się finał kilkutygodniowych przygotowań do tego święta, którego organizatorem była pani Katarzyna Kopeć, nauczycielka języka angielskiego.
Celem tego święta było ukazanie uczniom ważności znaczenia uczenia się języków obcych, korzyści płynących z ich nauki oraz zachęcenie ich do propagowania nauki i różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tego międzynarodowego święta ustanowionego z inicjatywy Rady Europy i obchodzonego corocznie w całej Europie. Uczniowie pokrótce przedstawili historię i cel tego święta, śpiewali piosenki i odgrywali scenki w języku obcym, a także przeprowadzili konkurs podczas którego recytowane były wiersze ukazujące korzyści płynące z nauki języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków Obcych wzbogacił wiedzę naszych uczniów na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił ich do nauki języków.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 31 2019
0 komentarzy · 22 czytań ·Drukuj
JASEŁKA

W czwartek, 19 grudnia 2019r. odbyły się w naszej szkole jak co roku Jasełka. Uczniowie będący aktorami śpierwali kolędy oraz recytowali wiersze, w których mowa była o tym, że należy żyć w zgodzie z Panem Bogiem, a wszystkie kryzysy życiowe uda nam się przejść.
Uczniowie życzyli spokoju, wiary, miłości, nadziei nie tyko w nadchodzące święta ale i na całe życie.
Niezwykłe widowisko, znakomicie zagrane dostarczyło wzruszeń i doznań estetycznych, pozwoliło przywołać atmosferę świąt Bożego narodzenia-czas wiary, nadziei i miłości, serdeczności i zgody między ludźmi. Na zakończenie Jasełek uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem.
Reżyserem tego przedstawienia był ks.K.Wrzesień.
Pani Ewa Książek wręczyła również dyplomy i nagrody w konkursie "Najpiękniejsza kartka świąteczna".

Zdjęcia w "Galeria zdjęć".
spmiernow dnia grudzień 23 2019
0 komentarzy · 39 czytań ·Drukuj
BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

Klasa 2 pod opieką wychowawcy p. Joanny Kamińskiej została objęta kampanią społeczną pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Tematyka zajęć z zakresu tolerancji i życzliwości wobec kolegów i koleżanek przekazana została przez wychowawcę za pomocą materiałów video, pogadanek, zabaw słownych, w których zadaniem uczniów było odegranie scenek opisujących ich emocji w chwili, gdy padają ofiarą dokuczania i złośliwości kolegów. Cykl zajęć wychowawczych został zwieńczony wykonaniem przez dzieci prac plastycznych na temat dotyczący omawianego zagadnienia. Prace uczniów były rozmaite, ale wszystkie dokładnie opisywały tematykę dokuczania. Po przesłaniu prac do organizatorów kampanii społecznej okazało się, że praca Alicji podobała się im najbardziej. W zamian za nadesłane przez wychowawcę prace dzieci, organizatorzy przyznali klasie 2 certyfikat Klubu Kumpli za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej.
spmiernow dnia grudzień 10 2019
0 komentarzy · 49 czytań ·Drukuj