HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 8

Użytkowników online: 1
Denfoume

Łącznie użytkowników: 1,565
Najnowszy użytkownik: geczsoyroito
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
XII ŚWIĘTO POKOLEŃZdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia styczeń 12 2019
0 komentarzy · 22 czytań ·Drukuj
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA- PRZEDSTAWIENIE


12 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Śnieżka”, które odbyło się w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem oglądały występ aktorów, a także odpowiadały na zadawane przez aktorów pytania dotyczące bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Tomasz, uczeń naszej szkoły, został wywołany przez aktorów na teatralną scenę, celem podpowiedzenia królowi w jaki sposób powinien obudzić królewnę Śnieżkę. Tomasz udzielił królowi bardzo dobrych rad, a ten sprawił, że królewna ożyła.
spmiernow dnia styczeń 02 2019
0 komentarzy · 45 czytań ·Drukuj
KONKURS KOLĘD

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd. Każda klasa przygotowała jedną wybraną przez siebie kolędę i zaprezentowała ją przed całą społecznością szkolną. Uczniowie każdej klasy starali się wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była zacięta a poziom wysoki dlatego jury miało nie lada wyzwanie.
W kategorii klas najlepszą okazała się klasa II w utworze „Skrzypi wóz”, natomiast indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nowak, która wykonała kolędę „Aniołek najładniejszy” oraz Tomasz Włodarski, który brawurowo zaśpiewał kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez szkolny sklepik „Jutrzenka”.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 24 2018
0 komentarzy · 51 czytań ·Drukuj
JASEŁKA

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziło nas przygotowane przez uczniów klasy VI, VII i VIII przedstawienie jasełkowe, które odbyło się w naszej szkole 21 grudnia bieżącego roku. W tym roku myślą przewodnią jasełek było szukanie zaginionego małego Jezuska – Maleńkiej Miłości, która przychodzi do każdego z nas. Uroku całemu występowi dodały aniołki z klasy pierwszej i drugiej, które pięknie śpiewały kolędy. Po przedstawieniu uczniowie ze starszych klas zaprezentowali swoje umiejętności grając na instrumentach znane i lubiane kolędy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bogusława Gieroń, która złożyła świąteczne życzenia i zachęciła wszystkich do wspólnego dzielenia się opłatkiem.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 21 2018
0 komentarzy · 51 czytań ·Drukuj
WIZYTA MIKOŁAJA


Jak co roku, 6 grudnia w naszej szkole podtrzymywana jest tradycja mikołajkowa. Od samego rana przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1, ubrane w czerwone bluzki i mikołajowe, czerwone czapki wyczekiwały wizyty upragnionego gościa, który przybył o godzinie 9.00.
Na powitanie wyczekiwanego gościa uczniowie zaśpiewali piosenkę, zatańczyli taniec. Siadając na kolanach Mikołaja zapewniali, że byli grzeczni i słuchali nauczycieli oraz swoich rodziców. Mikołaj podarował dzieciom paczki z prezentami, które zawierały zabawki oraz słodycze.
Dzieci z uśmiechem na twarzach podziękowali Mikołajowi i poprosili go aby odwiedził ich za rok.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 11 2018
0 komentarzy · 61 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW


W dniu 05.12.2018 r. r miało miejsce w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie – ślubowanie przedszkolaków. W tej ważnej dla przedszkolaków uroczystości brali udział ich rodzice, Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor Bogusławą Gieroń oraz starsi koledzy. Aby zostać prawowitymi członkami naszego przedszkola , nasze pociechy musiały wykazać się umiejętnościami muzycznymi, tanecznymi oraz recytatorskimi. Następnie w obecności wszystkich gości powtarzali słowa przysięgi:
PRZYRZEKAMY co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą.
PRZYRZEKAMY nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać.
PRZYRZEKAMY zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować.
PRZYRZEKAMY choć jesteście jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali.

Następnie Pani Dyrektor Bogusława Gieroń dotknęła kredką ramienia każdego dziecka wypowiadając słowa „pasuję Cię na przedszkolaka” i tym samym przedszkolaki zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyli ślubowanym przedszkolakom dyplomy oraz medale super przedszkolaka. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości ślubowania.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 05 2018
0 komentarzy · 98 czytań ·Drukuj