UPDATE command denied to user 'spmiernow_1'@'10.254.34.25' for table 'fusion63ED4_settings' Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie - News
HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INSERT command denied to user 'spmiernow_1'@'10.254.34.25' for table 'fusion63ED4_online'
Aktualnie online
Gości online: 0

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,410
Najnowszy użytkownik: walmartn4
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
ZIELONA SZKOŁA 2019Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 21 2019
0 komentarzy · 10 czytań ·Drukuj
INFORMACJA
Szkoła Podstawowa w Miernowie informuję, iż sprawozdanie finansowe za 2018r znajduję się w Urząd Gminy Złota - Biuletyn Informacji Publicznej.
spmiernow dnia maj 15 2019
0 komentarzy · 20 czytań ·Drukuj
PIKNIK RODZINNY

„Miej czas na Pracę, to cena sukcesu.
Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi.
Miej czas na Zabawę, to sekret młodości(...)”


Taka myśl przyświecała organizatorom I Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej w Miernowie, który odbył się 12 maja 2019 r. na terenie miernowskich błoni.
Nasz Rodzinny Piknik oferował coś dla ciała i coś dla ducha. W radosny nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły prezentując swoje niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne. Uczniowie przygotowali występ pt. „Rodzina to mój skarb”. Kontynuacją występów artystycznych było przedstawienie pt. „ Rzepka”- niespodzianka w wykonaniu rodziców oraz koncert naszego absolwenta Bartłomieja Adamczyka. Na Pikniku ważnym elementem programu były zawody sportowe i konkursy z nagrodami, które dawały uczestnikom sporą dawkę dobrego humoru:). Nawet deszczowa aura nie zepsuła zabawy, zgromadzeni goście przenieśli się do budynku szkoły, gdzie odbył się koncert zespołu „Przystań” z Chrobrza oraz zabawa taneczna z zespołem Milton.
Na pikniku mogliśmy posmakować kiełbasek z grilla oraz pysznego domowego ciasta. Jak to na prawdziwej majówce bywa, wszystkie miejsca były wypełnione gwarem świetnie bawiących się gości, uczniów z rodzinami, pracowników szkoły oraz mieszkańców Miernowa i okolic. Wspólna zabawa nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli-sponsorów i Przyjaciół Szkoły, którzy szczodrze przyczynili się do atmosfery Pikniku. Gorące podziękowania kierujemy do:
- głównych sponsorów Pikniku czyli wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Miernowie, którzy aktywnie włączyli się w jego organizację
- sponsora nagród w konkursach, czyli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:
- Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Miernów oraz Koła Gospodyń w Stawiszycach,
Dziękujemy za przybycie na piknik Radnym Gminy Złota oraz Pani Grażynie Domańskiej, która reprezentowała Panią Wojewodę Agatę Wojtyszek. Dziękujemy również Pani Wojewodzie oraz Panu Lucjanowi Adamczykowi za słodycze dla wszystkich dzieci.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia maj 15 2019
0 komentarzy · 24 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTA MAJOWE

„ Naród z królem, król z narodem…..” - oto hasło tegorocznej akademii Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 25 kwietnia br. uczniowie klasy VI, pod kierunkiem p. Agnieszki Haruzy, zarysowali wszystkim zebranym tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli. Uroczystości towarzyszyła recytacja poezji patriotycznej oraz część narracyjna . Nasi aktorzy wcielili się w role postaci historycznych z XVIII wieku: Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego. Kolejny raz usłyszeliśmy pieśń :"Witaj majowa jutrzenko" w wykonaniu uczennic z kl.VII. Kolejna akademia majowa ….za rok, ale hasła wygłaszane podczas tego spotkania są ponadczasowe !

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 29 2019
0 komentarzy · 42 czytań ·Drukuj
FESTYN NAUKOWY

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Czy są wśród naszych uczniów przyszli naukowcy? Ależ oczywiście, że tak. A nawet jeśli są nieświadomi wyboru drogi naukowej, to z pewnością takie przedsięwzięcie jak Festyn Naukowy zainteresuje ich naukami ścisłymi, które wcale nie są takie trudne.
W piątkowy wieczór 26 kwietnia 2019, Szkoła Podstawowa w Miernowie zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. Uczniowie mieli możliwość „dotknięcia nauki”, czyli samodzielnego przeprowadzenia nieskomplikowanych eksperymentów z dziedzin takich jak chemia, czy fizyka. Daje to sygnał, że przekazywanie wiedzy metodami doświadczalnymi ma o wiele większą skuteczność niż książka – pobudza wyobraźnię, kreatywność, zaszczepia zainteresowanie przedmiotami ścisłymi a przede wszystkim daje dużo radości. Festyn zakończyła projekcja wspaniałego filmu „Cudowny chłopak”, który na pewno na długo pozostanie w pamięci i sercach uczniów. Ta piękna opowieść wzrusza do łez, uczy tolerancji i akceptacji, uświadamia, że człowiek ma w sobie moc, by czynić dobro, a pojęcie wielkich czynów ma różnoraki wymiar.
"Chcę, żeby moi wychowankowie, kończąc szkołę, mieli niezachwianą pewność, że w przyszłości, którą sobie zbudują, wszystko jest możliwe."
Lawrence Tushman (dyrektor szkoły)


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 29 2019
0 komentarzy · 53 czytań ·Drukuj
KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na ,,Palmę Wielkanocną”.
W świątecznym konkursie wzięli udział uczniów klasy V i VI. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności.
Dzieci miały za zadanie wykonać własnoręcznie tradycyjną palmę wielkanocną z wykorzystaniem naturalnych materiałów.
Dnia 11.04 2019 r. komisja w składzie: p. dyrektor Bogusława Gieroń, ks. Krzysztof Wrzesień i p. Ewa Książek wyłonili zwycięzców konkursu.
• I miejsce – Sandra Mysiór kl. VI
• II miejsce - Natalia Szczepanik kl. V
• III miejsce – Marcelina Kowalska kl. V
Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek oraz dyplomy.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia kwiecień 12 2019
0 komentarzy · 85 czytań ·Drukuj
UPDATE command denied to user 'spmiernow_1'@'10.254.34.25' for table 'fusion63ED4_settings'