HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 105
Najnowszy użytkownik: Axmedduh
Powitanie
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie.
MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA


Mikołajkową niespodziankę sprawili uczniom klas: 0, 1, 3 oraz przedszkolakom Szkoły Podstawowej w Miernowie pracownicy PSB Mini Mrówka w Złotej. W ramach Mikołajek przyjechali oni z mnóstwem prezentów, którymi obdarowali dzieci. Uczniowie oraz nauczyciele przyjęli maskotkę Mrówkę bardzo serdecznie i ciepło.Były wspólne tańce i zabawy. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze.Każdy mógł się przytulić do sympatycznego zwierzątka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.Na twarzach dzieciaków gościł szeroki uśmiech. Mrówka była zachwycona i obiecała, że odwiedzi nas jeszcze nie raz.

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów SP Miernów z całego serca dziękujemy kierownictwu i pracownikom PSB Mini Mrówka w Złotej za tak wspaniałe odwiedziny.

autor tekstu: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 06 2017
0 komentarzy · 164 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS MŁODZSZYCH


29 listopada 2017 r dzieci z przedszkola, oraz uczniowie z klas: 0, I i III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Manufaktury Czekolady i Słodyczy w Kielcach.
Manufaktura mieści się w Aptece Wyobraźni będącej częścią Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach na rogu Placu Wolności i ul. Mickiewicza.
Po przybyciu na miejsce odbyła się prezentacja multimedialna na temat OD ZIARENEK DO TABLICZKI, a następnie warsztaty. Każde dziecko samodzielnie ozdabiało tabliczkę czekolady za pomocą: rodzynek, orzeszków, suszonych ananasów, malin, truskawek i wielu innych jeszcze owoców. Gdy tabliczki czekolady stężały, nastąpiło pakowanie w celafon i tekturowe, kolorowe opakowanie. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji gorącej czekolady. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy DYPLOM MŁODEGO CZEKOLADNIKA.
Odwiedziny w Manufakturze są niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich odwiedzających-dużych i małych.

autor tekstu: Wanda Wójcik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 04 2017
0 komentarzy · 43 czytań ·Drukuj
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 30 listopada 2017r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy IV i V. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wróżby numerologiczne, losowanie zawodów oraz tradycyjne lanie wosku. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 30 2017
0 komentarzy · 26 czytań ·Drukuj
CYRK SZOK


Dnia 30 listopada do naszej szkoły zawitał cyrk "Szok", który swoim repertuarem wprowadził w zachwyt wszystkich uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej. Wśród zaprezentowanych atrakcji znalazły się: tresowane gołębie, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście pokaz z wężem. Wrażenia ze spotkania z cyrkowcami na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 30 2017
0 komentarzy · 24 czytań ·Drukuj
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

23 listopada 2017 r. w Ośrodku Edukacji Przedszkolnej przy Szkole Podstawowej w Miernowie odbyła się uroczystość: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i starszym kolegom piosenki, wiersze i pląsy, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój, piękne opaski z pszczółką, obecność p. Jesieni, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy ‘’
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było pasowanie maskotką pszczółką przez p. dyrektor Bogusławę Gieroń każdego malucha na prawdziwego przedszkolaka. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, kuferek słodkości, puzzle i gratulacje.
Po zakończeniu części oficjalnej przedszkolaki z grupy przedszkolnej PSZCZÓŁKI pozowały do pamiątkowych zdjęć, a w sali czekały na nich słodkie niespodzianki.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek p. Agnieszki Haruza i Wandy Wójcik.

autor tekstu: Wanda Wójcik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 23 2017
0 komentarzy · 33 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła uczniów i nauczycieli w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy VI przypomnieli wydarzenia historyczne, recytowali wiersze, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Chórek szkolny uświetnił przedstawienie pieśniami m.in.: „Biały krzyż”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „My, pierwsza brygada”, a chłopcy z klasy VII przygrywali na akordeonach. Taniec z flagą zaprezentowały uczennice : Aleksandra Wójcik, Laura Kabat, Natalia Kłos oraz Wiktoria Soja. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program przygotowały: p. Agnieszka Haruza oraz p. Ewa Książek.


autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 11 2017
0 komentarzy · 74 czytań ·Drukuj